Intel-ի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բարետ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հունիսի 28-ին Երեւանում կկայանա ՀՀ նախագահի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակության» առաջին մրցանակի հանձնումը Intel կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բարետին` ՏՏ զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր հայտնել է Synopsys-Armenia ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը: Նա վստահություն է հայտնել, որ մրցանակը թույլ կտա բարձրացնել Հայաստանի միջազգային համբավը եւ երկիրն ավելի ճանաչելի կդարձնի հեղինակավոր IT-շրջանակներում:
ՀՀ նախագահի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակություն» մրցանակի ոսկե մեդալի գլխավոր հովանավորը VivaCell-MTS ընկերությունն է, գլխավոր տեղեկատվական հովանավորը` Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերությունը:

14:27 | 22.03.10 | Новости | 4479
Ереван /Медиамакс/. 28 июня в Ереване состоится вручение первой премии президента Армении «Всемирный авторитет в области информационных технологий» за вклад в развитие IT экс-председателю совета директоров Intel Крейгу Баррету (Craig Barrett).
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом сообщил сегодня главный исполнительный директор компании Synopsys-Armenia Рич Голдман. Он выразил уверенность, что премия позволит повысить международный имидж Армении и сделает страну более узнаваемой в авторитетных IT-кругах.
Генеральным спонсором золотой медали премии президента Армении «Всемирный авторитет в области информационных технологий» является сотовый оператор VivaCell-MTS, генеральным информационным спонсором - Общественная телерадиокомпания Армении.