Intel-ի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բարետ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հունիսի 28-ին Երեւանում կկայանա ՀՀ նախագահի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակության» առաջին մրցանակի հանձնումը Intel կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բարետին` ՏՏ զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր հայտնել է Synopsys-Armenia ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանը: Նա վստահություն է հայտնել, որ մրցանակը թույլ կտա բարձրացնել Հայաստանի միջազգային համբավը եւ երկիրն ավելի ճանաչելի կդարձնի հեղինակավոր IT-շրջանակներում:
ՀՀ նախագահի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակություն» մրցանակի ոսկե մեդալի գլխավոր հովանավորը VivaCell-MTS ընկերությունն է, գլխավոր տեղեկատվական հովանավորը` Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերությունը:

Ex-Chairman of Intel Board of Directors Craig Barrett
Yerevan /Mediamax/. Presentation of the Armenian President’s first award “World Authority in Information Technologies” for contribution to IT development to Ex-Chairman of Intel Board of Directors Craig Barrett will take place in Yerevan on June 28.
Mediamax reports that Chief Executive Officer of “Synopsys-Armenia” Company Rich Goldman said this today. He expressed confidence that the award will allow increasing international image of Armenia and will make the country more recognizable in authoritative IT circles.
General sponsor of the Armenian President’s “World Authority in Information Technologies” award gold medal is “VivaCell-MTS” mobile connection operator. Public TV Radio Company of Armenia is the general information sponsor.