16:14 | 21.01.10 | Նորություններ | 4466
Երեւան /Մեդիամաքս/. ADC ընկերությունը ակսել է պաշտոնապես համագործակցել հանրահայտ Spamhaus կազմակերպության հետ՝ նպատակ ունենալով ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Վրաստանում եւ տարածաշրջանի մի շարք երկրներում պաշտպանել էլեկտրոնային փոստերը spam-ից։
ADC-ի գլխավոր տեխնիկական տնօրեն Վահե Խաչիկյանն ասաց, որ  ADC-ն առաջին եւ միակ ընկերությունն է ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ ողջ  տարածաշրջանում, որի ենթակառուցվածքում տեղադրված է Spamhaus-ի հայելային սերվերը, եւ որի օգնությամբ ընկերության մեծաքանակ կորպորատիվ բաժանորդների էլեկտրոնային սերվերները կարող են պաշտպանվել spam-ից։
Այս նախաձեռնությունը արդեն իրականացված AS112 նախագծի տրամաբանական շարունակություն է, համաձայն որի՝ ADC ընկերությունը ստանձնել է նաեւ տարածաշրջանում DNS հարցումները ֆիլտրելու դերը։

16:14 | 21.01.10 | Новости | 4447
Ереван /Медиамакс/. Компания ADC начала официальное сотрудничество с известной компанией Spamhouse с целью защиты электронных почт от спама в Армении, Грузии и ряде других стран региона.
По словам главного технического директора ADC Ваге Хачикяна, ADC является первой и единственной компанией как в Армении, так и во всем регионе, в инфраструктуре которой размещен зеркальный сервер Spamhouse, благодаря чему сервера множества корпоративных клиентов компании защищены от спама.
Технический директор ADC отметил, что данная инициатива является логическим продолжением уже реализованного проекта AS112, согласно которому ADC взяла на себя функцию фильтрации DNS запросов в регионе.