13:53 | 21.01.10 | Նորություններ | 10577
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ապագա Թեքնոլոջիս” ընկերությունն այսօր հայտարարել է Գյումրիում ու Շիրակի մարզում ինտերնետ-ծառայություններ մատուցող առաջատար ընկերությանը` “Շիրակ Թեքնոլոջիսին” պատկանող հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքի ձեռքբերման մասին:
“Շիրակ Թեքնոլոջիսի” հեռահաղորդակցական ակտիվները ներառում են մեծ օպտիկամանրաթելային ցանց եւ տվյալների փոխանցման հանգույցներ Գյումրիում եւ Երեւանում, այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին “Ապագա Թեքնոլոջիսում”:
“Շիրակ Թեքնոլոջիսի” ակտիվները կինտեգրվեն “Ապագա Թեքնոլոջիսի” առկա ցանցի մեջ` դարձնելով այն հիբրիդ ենթակառուցվածք, որը կներառի եւ օպտիկամանրաթելային մալուխը, եւ Wi-Fi անլար տեխնոլոգիան”, - ասաց “Ապագա Թեքնոլոջիսի” տնօրեն Միշել Դավուդյանը:
“Մենք կսկսենք տրամադրել ինտերնետ-ծառայություններ Գյումրիում եւ գյուղական համայնքներում՝ OZONE Հայաստան եւ OZONE Village անվանումներով: Մենք նաեւ կընդարձակենք մեր ծառայությունները Գյումրիում մասնաճյուղեր եւ ներկայացուցչություններ ունեցող կազմակերպությունների համար”, - ասաց նա:
“Ապագա Թեքնոլոջիսը” հանդիսանում է OZONE Europe ընկերության ներկայացուցիչը Կովկասյան տարածաշրջանում` տեղակայելով Ozone լայնաշերտ ինտերնետի տեխնոլոգիան Հայաստանի գյուղերում եւ քաղաքներում:

13:53 | 21.01.10 | News | 10641
Yerevan /Mediamax/. Apaga Technologies today announced the acquisition of telecommunications infrastructure of Shirak Technologies (SHTE), a leading ISP provider in Gyumri and Shirak Marz.
Mediamax was informed in Apaga Technologies that “Shirak Technologies” telecom assets include a large optical fiber network and datacenters in Gyumri and Yerevan.
“Shirak Technologies’ assets will be integrated into Apaga Technologies existing network, thus making it hybrid infrastructure that will comprise both optical fiber and Wi-Fi wireless technology”, said Michel Davoudian, CEO of Apaga Technologies.
He noted that Apaga Technologies will start provision of Internet services in Gyumri and nearby villages under OZONE Armenia and OZONE Village brands. Michel Davoudian also stated that the company will expand services for organizations having branches and representative offices in Gyumri.
Apaga Technologies is the representative of OZONE Europe for Caucasus, deploying the OZONE broadband Internet technology in the rural areas and cities of Armenia.