13:53 | 21.01.10 | Նորություններ | 10577
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ապագա Թեքնոլոջիս” ընկերությունն այսօր հայտարարել է Գյումրիում ու Շիրակի մարզում ինտերնետ-ծառայություններ մատուցող առաջատար ընկերությանը` “Շիրակ Թեքնոլոջիսին” պատկանող հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքի ձեռքբերման մասին:
“Շիրակ Թեքնոլոջիսի” հեռահաղորդակցական ակտիվները ներառում են մեծ օպտիկամանրաթելային ցանց եւ տվյալների փոխանցման հանգույցներ Գյումրիում եւ Երեւանում, այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին “Ապագա Թեքնոլոջիսում”:
“Շիրակ Թեքնոլոջիսի” ակտիվները կինտեգրվեն “Ապագա Թեքնոլոջիսի” առկա ցանցի մեջ` դարձնելով այն հիբրիդ ենթակառուցվածք, որը կներառի եւ օպտիկամանրաթելային մալուխը, եւ Wi-Fi անլար տեխնոլոգիան”, - ասաց “Ապագա Թեքնոլոջիսի” տնօրեն Միշել Դավուդյանը:
“Մենք կսկսենք տրամադրել ինտերնետ-ծառայություններ Գյումրիում եւ գյուղական համայնքներում՝ OZONE Հայաստան եւ OZONE Village անվանումներով: Մենք նաեւ կընդարձակենք մեր ծառայությունները Գյումրիում մասնաճյուղեր եւ ներկայացուցչություններ ունեցող կազմակերպությունների համար”, - ասաց նա:
“Ապագա Թեքնոլոջիսը” հանդիսանում է OZONE Europe ընկերության ներկայացուցիչը Կովկասյան տարածաշրջանում` տեղակայելով Ozone լայնաշերտ ինտերնետի տեխնոլոգիան Հայաստանի գյուղերում եւ քաղաքներում:

13:53 | 21.01.10 | Новости | 10649
Ереван /Медиамакс/.  Компания Apaga Technologies объявила сегодня о приобретении телекоммуникационной инфраструктуры «Ширак Технолоджис» - лидирующего интернет-провайдера в Гюмри и Ширакском марзе.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Apaga Technologies, телекоммуникационные активы «Ширак Технолоджис» состоят из большой оптико-волоконной сети и узлов передачи данных в Гюмри и Ереване.
«Активы «Ширак Технолоджис» будут интегрированы в сеть Apaga Technologies, вследствие чего мы получим гибридную инфраструктуру, включающую в себя оптико-волоконный кабель и беспроводную технологию Wi-Fi», - сказал глава компании Мишель Давудян.
Он отметил, что Apaga Technologies начнет предоставлять интернет-услуги в Гюмри и сельских районах под торговыми марками OZONE Армения и OZONE Village. Мишель Давудян сказал также, что компания расширит спектр услуг для компаний, имеющих представительства и филиалы в Гюмри.
Apaga Technologies является представителем компании OZONE Europe в кавказском регионе, внедряя технологию широкополосного интернета OZONE в городах и селах Армении. --0--