13:24 | 09.12.09 | Նորություններ | 4221
Orange Armenia-ի ինտերնետային ծառայությունների թրաֆիքի միջին ամսական ծավալը մեկ բաժանորդի համար կազմել է 6 Գբ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ի «Ինտերնետ հիմա» եւ «Flybox» ծառայությունների սպառողների թիվը կազմում է 4400:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտնել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան` նշելով, որ բացի այդ, իրենց հեռախոսների միջոցով ինտերնետին լայնաշերտ հասանելիության ծառայությունից օգտվում է օպերատորի բջջային կապի բաժանորդների շուրջ 15%-ը:
Բրունո Դյութուայի խոսքերով, նոյեմբերին եւ դեկտեմբերի սկզբին օպերատորի ցանցի ծանրաբեռնվածությունը բարձր է եղել` կապված ինտերնետի անսպասելի մեծածավալ սպառման հետ, ինչի արդյունքում օպերատորն ունեցել է տեխնիկական խնդիրներ: «Ներկայումս տեխնիկական բոլոր դժվարությունները հաղթահարվել են, եւ մենք կրկին կարող ենք արագացնել մեր ինտերնետային ծառայությունների վաճառքը»,- ասել է Բրունո Դյութուան` նշելով, որ ինտերնետ-կապի հետ կապված խնդիրների լույսի ներքո ընկերությունը որոշում է կայացրել բաժանորդներին ազատել նոյեմբերի ընթացքում սպառած ինտերնետի վճարից:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը հայտնել է նաեւ, որ Orange Armenia-ի ինտերնետային ծառայությունների թրաֆիքի միջին ամսական ծավալը մեկ բաժանորդի համար կազմել է 6 Գբ, ինչը Հայաստանի համար աննախադեպ ցուցանիշ է:
Պատասխանելով վերջերս այլ օպերատորների կողմից նկատվող ակտիվացման նկատմամբ Orange-ի արձագանքի մասին հարցին` Բրունո Դյութուան ասել է, որ դա կանխատեսելի եւ բնական էր Orange Armenia-ի` շուկա մտնելու լույսի ներքո: Միաժամանակ, Բրունո Դյութուան հայտնել է, որ ընկերությունը մտադիր է մինչեւ տարեվերջ ներկայացնել ինտերնետային մի շարք նոր ծառայություններ:

13:24 | 09.12.09 | Новости | 4208
Ереван /Медиамакс/. Число потребителей интернет-услуг Orange Armenia “Интернет-сейчас” и “Flybox” составляет 4400.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване сообщил генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа, отметив, что помимо этого, широкополосным доступом в интернет со своих телефонов пользуются около 15% абонентов мобильной связи оператора.
По словам Бруно Дютуа, в ноябре и начале декабря сеть оператора испытывала высокую нагрузку в связи с неожиданно высоким потреблением интернет-услуг, в результате чего у оператора возникли технические проблемы. «В настоящее время все технические трудности преодолены, и мы вновь можем ускорить продажи наших интернет-услуг»,- сказал Бруно Дютуа, отметив, что ввиду проблем с интернет-связью в ноябре компания приняла решение освободить абонентов от платы за ноябрьское потребление интернета.
Гендиректор компании сообщил также, что среднемесячный объем интернет-трафика на одного абонента интернет-услуг Orange Armenia составил 6 Гб, что является беспрецентным для Армении показателем.
Отвечая на вопрос о реакции Orange на наблюдаемую в последнее время активизацию других операторов, Бруно Дютуа сказал, что это было прогнозируемо и естественно ввиду входа на рынок Orange Armenia. При этом Бруно Дютуа сообщил, что компания намерена представить до конца года ряд новых интересных услуг.