12:32 | 05.10.09 | Նորություններ | 4644
Երեւան /Մեդիամաքս/. Armenian Datacom Company-ն (ADC) Digitec EXPO 2009 ցուցահանդեսում ներկայացրել է ինտերնետ կապի եւ հոսթինգի բնագավառի նոր լուծումներ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ADC-ի կոմերցիոն տնօրեն Ավետիք Քալանթարյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը մատուցում է առանձնացված վիրտուալ սերվերի (Virtual dedicated server - VDS), առանձնացված սերվերի (Dedicated server), ինչպես նաեւ ADC տվյալների կենտրոնում համատեղակայնացման ծառայություններ:
Առանձնացված վիրտուլ սերվերն իրենից ներկայացնում է վիրտուալ երկու մասերից բաղկացած ֆիզիկական սերվեր, որը վարձակալության հիմունքներով տրամադրվում է ընկերություններին:
«VDS տեխնոլոգիան առաձնացնում է սերվերը, օպերատիվ հիշողությունը եւ ցանցային պաշարները` ստեղծելով հոսթինգի վստահելի մթնոլորտ: Յուրաքանչյուր VDS ունի իր օպերացիոն համակարգը, եւ որեւէ VDS-ի հետ առաջացած խնդիրները չեն անդրադառնում միեւնույն ֆիզիկական սերվերի վրա տեղակայված, սակայն միմյանցից վիտուալ կերպով առանձնացված մնացած սերվերների աշխատանքի վրա»,- ասել է Ավետիք Քալանթարյանը` նշելով, որ ընկերությունն ապահովում է սերվերների բարձր անվտանգությունն արտաքին գրոհներից:
Ներկայացնելով առաձնացված սերվերի ծառայությունը (dedicated server)` Ավետիք Քալանթարյանն ասել է, որ այն մատուցվում է առավելապես խոշոր ընկերություններին, մասնավորապես` բանկերին: ADC-ի կոմերցիոն տնօրենի խոսքերով, ձեռք բերելով այս ծառայությունը` ընկերությունները սերվերի վերահսկման եւ վարչական կառավարման լիարժեք հնարավորություն են ստանում:
Երրորդ նորույթը` համատեղայնացման ծառայությունը, հոսթինգային լուծում է առաջարկում այնպիսի ընկերություններին, որոնք ձգտում են քիչ ներդրումներով հատուկ պայմաններ ստեղծել իրենց սերվերների տեղակայման համար: «Համատեղակայնացումը թույլ է տալիս ընկերություններին տեղադրել սեփական սերվերները ADC-ի տվյալների կենտրոնում` ապահովելով սարքերի անխափան եւ անվտանգ աշխատանքը»,- ասել է Ավետիք Քալանթարյանը:

12:32 | 05.10.09 | Новости | 4622
Ереван /Медиамакс/. Armenian Datacom Company (ADC) представила на выставке Digitec Expo 2009 свои новые решения в области хостинга и интернет-связи.
Как сообщает Медиамакс, коммерческий директор ADC Аветик Калантарян сообщил, что компания предстaвляет услуги виртуального выделенного сервера (Virtual dedicated server – VDS), отдельного сервера (Dedicated server), а также услугу коллокации в Центре данных ADC.
Виртуальный выделенный сервер представляет из себя физический сервер, разделенный на отдельные виртуальные участки, которые сдаются в аренду компаниям.
«Технология VDS разделяет сервер, операционную память и сетевые ресурсы, создавая надежную среду хостинга. У каждого VDS своя операционная система, и проблемы в работе одного из VDS не отражается на остальных виртуальных разъединенных серверах, размещенных на том же физическом сервере», - сказал Аветик Калантарян, отметив, что компания обеспечивает серверам повышенную безопасность от внешних атак.
Представляя услугу выделенного сервера (dedicated server), Аветик Калантарян сказал, что данная услуга предоставляется преимущественно крупным компаниям, в частности, банкам. По словам коммерческого директора ADC, приобретя данную услуги, компания получает возможность полноценного административного управления  и контроля сервера.
Третья новинка для корпоративного сектора - это услуга коллокации, которая является хостинговым решением для тех компаний, которые стремятся иметь особые условия размещения своих серверов, не делая при этом крупных инвестиций. «Коллокация позволяет компаниям размещать свои собственные серверы в Центре данных ADC, обеспечивая тем самым безопасность и бесперебойную работу своих серверов», - сказал Аветик Калантарян.