16:55 | 02.10.09 | Նորություններ | 5482
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր ՀՀ Վարչապետի մասնակցությամբ Երեւանում բացվել է բարձր տեխնոլոգիաների Digitec Expo 2009 ամենամյա ցուցահանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ելույթ ունենալով բացման արարողությանը` ցուցահանդեսի կազմակերպիչ, ՏՏ ձեռնարկությունների միության տնօրեն Կարեն Վարդանյանը հույս է հայտնել, որ միջոցառումը կարող է լինել մի գործիք, որի շնորհիվ Հայաստանը կդառնա աշխարհում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառի առաջատարներից մեկը:
Ցուցահանդեսի բացմանը հանդես է եկել նաեւ Ericsson ընկերության փոխնախագահ Յան Քեմբելը եւ ողջունել է Հայաստանում նման միջոցառման կազմակերպման գաղափարը:
Յան Քեմբելը նշել է նաեւ, որ Ericsson-ը տեղական Ucom ընկերության հետ համատեղ մուտք է գործում հայկական շուկա` ներկայացնելով ՏՏ հեռուստատեսությaն եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունները:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են Ucom-ի տաղավարում, արդեն հոկտեմբերից ընկերությունը պատրաստ է Երեւանի փոքր կենտրոնում մատուցել ՏՏ հեռուստատեսության եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունները: Հաջորդ տարվա վերջին ընկերությունը մտադիր է մատուցել այդ ծառայությունները մայրաքաղաքի ողջ տարածքում:

16:55 | 02.10.09 | Новости | 5487
Ереван /Медиамакс/. При участии премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна сегодня в Ереване состоялось открытие ежегодной выставки высоких технологий Digitec Expo 2009.
Как сообщает Медиамакс, выступая на открытии выставки, директор Союза IT-предприятий Армении (UITE), выступающей организатором выставки, Карен Варданян выразил надежду, что выставка может быть инстументом, с помощью которого Армения станет одним из мировых лидеров в области информационных технологий.
На открытии выставки выступил также вице-президент компании Ericsson Ян Кэмпбелл (Jan Campbell), приветствовавший проведение в Армении подобного мероприятия.
Ян Кэмпбелл отметил также, что Ericsson выходит на армянский рынок, начиная предоставлять совместно с местной компанией Ucom услугу IP-телевидения и широкополосного интернета.
Как сообщили Медиамакс в павильоне Ucom, уже в октябре компания начнет предоставлять услугу IP-телевидения и широкополосного интернета в малом центре Еревана. К концу следующего года компания намерена предоставлять услуги по всей столице.