11:05 | 08.07.09 | Նորություններ | 5610
Երեւան /Մեդիամաքս/. Անցած տարվա ընթացքում Հայաստանի Beeline համալսարանում ուսանել է շուրջ 4000 մարդ:
Հայաստանի Beeline համալսարանը «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբի միասնական կրթական կենտրոնի հայաստանյան մասնաճյուղն է: Հայաստանի Beeline համալսարանում աշխատում է 19 մասնագետ, որոնցից շատերն ունեն միջազգային կարգի վկայականներ, հրավիրվում են նաեւ այլ փորձագետներ:
«Կորպորատիվ համալսարանի նպատակն է բացահայտել մեր աշխատակիցների ներուժը, նպաստել միասնական կորպորատիվ մշակույթի եւ արժեքների ստեղծմանը, ապահովել այնպիսի ուսուցում եւ զարգացում, որն անհրաժեշտ է բիզնես-արդյունքների հասնելու համար: Սա նոր երեւույթ է հայաստանյան բիզնեսում»,  - նշել է Հայաստանի Beeline համալսարանի ղեկավար Նանա Հովհաննիսյանը:
Առաջիկայում Beeline համալսարանը նախատեսում է դուրս գալ կորպորատիվ ուսուցման շրջանակներից` մի քանի ծրագիր իրականացնելով դպրոցականների եւ ուսանողների համար: Մասնավորապես, ավագ դասարանցիների համար անցկացվելիք բաց դասերի ընթացքում կներկայացվեն խոշոր ընկերությունների գործունեության որոշ սկզբունքներ, ձեռնարկության տարբեր ստորաբաժանումների գործառույթներ:

11:05 | 08.07.09 | News | 5608
Yerevan /Mediamax/. Over the past year, more than 4000 people received education at Beeline University of Armenia.
Beeline University in Armenia is the local subdivision of a single educational center for employees of “VimpelCom” Group. 19 trainers work at Beeline University of Armenia. Majority of them have certificates of international level. Foreign experts are involved in the process.
“The task of the corporate university is to reveal the potential of our employees, promote a single corporate culture and values, provide education and development necessary to achieve business goals. This is a new phenomenon for Armenian business”, said Head of Beeline University in Armenia Nana Hovhannisyan.
In the nearest future, Beeline University plans to cross the limits of corporate education, implementing a few projects for schoolchildren and students. In particular, open classes for high school students will be conducted, during which schoolchildren will be presented with certain principles of big business functioning, functions of various subdivisions of companies.--0--