11:05 | 08.07.09 | Նորություններ | 5610
Երեւան /Մեդիամաքս/. Անցած տարվա ընթացքում Հայաստանի Beeline համալսարանում ուսանել է շուրջ 4000 մարդ:
Հայաստանի Beeline համալսարանը «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբի միասնական կրթական կենտրոնի հայաստանյան մասնաճյուղն է: Հայաստանի Beeline համալսարանում աշխատում է 19 մասնագետ, որոնցից շատերն ունեն միջազգային կարգի վկայականներ, հրավիրվում են նաեւ այլ փորձագետներ:
«Կորպորատիվ համալսարանի նպատակն է բացահայտել մեր աշխատակիցների ներուժը, նպաստել միասնական կորպորատիվ մշակույթի եւ արժեքների ստեղծմանը, ապահովել այնպիսի ուսուցում եւ զարգացում, որն անհրաժեշտ է բիզնես-արդյունքների հասնելու համար: Սա նոր երեւույթ է հայաստանյան բիզնեսում»,  - նշել է Հայաստանի Beeline համալսարանի ղեկավար Նանա Հովհաննիսյանը:
Առաջիկայում Beeline համալսարանը նախատեսում է դուրս գալ կորպորատիվ ուսուցման շրջանակներից` մի քանի ծրագիր իրականացնելով դպրոցականների եւ ուսանողների համար: Մասնավորապես, ավագ դասարանցիների համար անցկացվելիք բաց դասերի ընթացքում կներկայացվեն խոշոր ընկերությունների գործունեության որոշ սկզբունքներ, ձեռնարկության տարբեր ստորաբաժանումների գործառույթներ:

11:05 | 08.07.09 | Новости | 5613
Ереван /Медиамакс/. За прошедший год в Университете Beeline в Армении за прошли обучение свыше 4000 человек.
Beeline Университет в Армении является местным подразделением единого образовательного центра для сотрудников группы компаний «ВымпелКом». В Университете Beeline в Армении работает 19 тренеров, большая часть имеет сертификаты международного уровня, привлекаются внешние эксперты.
«Задача корпоративного университета - раскрытие потенциала наших сотрудников, продвижение единой корпоративной культуры и ценностей, предоставление такого обучения и развития, которое необходимо для достижения бизнес-результатов. Это новое явление для армянского бизнеса», - отметила руководитель Beeline Университета в Армении Нана Оганесян.
В ближайшее время Beeline Университет планирует выйти за рамки корпоративного обучения, осуществив несколько проектов для школьников и студентов. В частности, будут проведены открытые уроки для школьников старших классов, в ходе которых им будут представлены некоторые принципы работы крупного бизнеса, функции различных подразделений компаний.