14:42 | 09.07.19 | Նորություններ | 8328
Հուլիսի 9-ից «Yandex.Taxi»-ի ծառայությունների համար հնարավոր է վճարել հավելվածին կցված բանկային քարտով՝ Հայաստանի ողջ տարածքում: Նախկինում այդ հնարավորությունը հասանելի էր միայն Երեւանում:
Հավելվածին հնարավոր է կցել Visa, MasterCard եւ American Express քարտերը:
«Համոզված ենք, որ այս նորարարությունը հարմար կլինի ինչպես Հայաստանի բնակիչների, այնպես էլ զբոսաշրջիկների համար՝ հատկապես նրանց, ում քարտերն արդեն կցված են «Yandex.Taxi»-ի հավելվածին: Վերջին շրջանում ավելացել է զբոսաշրջիկների հոսքը Երեւանի եւ Գյումրիի միջոցով եւ նրանցից շատերն արդեն կարող են օգտվել իրենց նախընտրած վճարման մեթոդից»,- ասել է Հայաստանում «Yandex.Taxi»-ի տարածաշրջանային ղեկավար Ավետիս Գասպարյանը:
«Yandex.Taxi»-ի տվյալների համաձայն՝ Հայաստանում քարտով վճարող հաճախորդները 15%-ով ավելի հաճախ են օգտվում ծառայությունից, քան կանխիկ վճարողները:
«Yandex.Taxi»-ն Հայաստանում գործում է 2016 թվականից: Այսօր ծառայությունը հասանելի է 16 քաղաքներում՝ Երեւանում, Գյումրիում, Վանաձորում, Ստեփանավանում, Սպիտակում, Արթիկում, Հրազդանում, Աբովյանում, Ծաղկաձորում, Չարենցավանում, Արտաշատում, Վեդիում, Մասիսում, Գորիսում, Կապանում եւ Արմավիրում:

14:42 | 09.07.19 | Новости | 6665
C 9 июля услуги Яндекс.Такси на всей территории Армении можно оплачивать банковской картой, «привязанной» к приложению. Ранее такая возможность была доступна только в Ереване.
«Привязать» к приложению можно карты Visa, MasterCard и American Express.
«Уверены, что это нововведение будет удобным как для жителей Армении, так и для
туристов, особенно тех, чьи карты уже привязаны к приложению Яндекс.Такси. В последнее время вырос поток туристов через Ереван и Гюмри, и многие из них теперь смогут пользоваться привычным способом оплаты», - сказал региональный руководитель Яндекс.Такси в Армении Аведис Касбарян.
По данным Яндекс.Такси, клиенты, которые платят в Армении с «привязанной» карты, пользуются сервисом на 15% чаще тех, кто платит наличными.
Яндекс.Такси работает в Армении с 2016 года. Сегодня сервис доступен в 16 городах: Ереван, Гюмри, Ванадзор, Степанаван, Спитак, Артик, Раздан, Абовян, Цахкадзор, Чаренцаван, Арташат, Веди, Масис, Горис, Капан, Армавир.