14:17 | 19.06.19 | Նորություններ | 26836
DataArt ընկերությունը «ԲարՔեմփ Երեւան» չկոնֆերանսի պաշտոնական հովանավորն է: Այն կանցկացվի Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում հունիսի 22-ից 23-ը:
«Սա DataArt Հայաստանի առաջին Բարքեմփն է: Մենք կունենանք սեփական տաղավար եւ մեր խոսնակներին՝ Լյուբլինից եւ Սանկտ Պետերբուրգից»,- ասել է DataArt ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Արսեն Բաղդասարյանը:
«ԲարՔեմփ Երեւան»-ի շրջանակում JavaScript-ի մասնագետ Իհոր Չուլինդան կներկայացնի ոլորտի վերջին նորությունները: DevOps-ի մասնագետ Իվան Բազայչենկոն էլ կխոսի Azure-ում .Net-ի կիրառման մասին:
Չկոնֆերանսի շրջանակում DataArt-ը կներկայացնի հայաստանյան գրասենյակի թափուր հաստիքները:
DataArt-ը ստեղծում եւ մշակում է եզակի ծրագրային լուծումներ, որոնք օգնում են հաճախորդներին զարգացնել իրենց բիզնեսը տարբեր ոլորտներում: DataArt-ը ձեռք է բերել բազմաթիվ ընկերությունների վստահությունը, որոնց թվում են Nasdaq-ը, Travelport-ը, Ocado-ը, Betfair-ը, Regus-ը, Meetup-ը եւ Apple Leisure Group-ը:
DataArt-ը համախմբում է ավելի քան 2700 մասնագետների փորձը Միացյալ Նահանգների, Արեւմտյան եւ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Լատինական Ամերիկայի 22 քաղաքներում:

14:17 | 19.06.19 | Новости | 27471
Компания DataArt – официальный спонсор мероприятия BarCampYerevan, которое пройдет в Американском университете Армении 22-23 июня.
«Это первый «баркемп» DataArt в Армении. У нас будет собственный павильон и спикеры из Люблина и Санкт-Петербурга»,- отметил директор армянского офиса DataArt Арсен Багдасарян.
В рамках BarCampYerevan специалист по JavaScript Игорь Чулинда расскажет о последних инновациях сферы, а специалист DevOps Иван Базайченко расскажет о применении .Net в Azure.
В рамках мероприятия DataArt также представит вакантные места в ереванском офисе компании.
DataArt создает и разрабатывает уникальные программные решения, которые помогают клиентам развивать свой бизнес в различных сферах. DataArt завоевала доверие многочисленных компаний, в числе которых Travelport, Ocado, Betfair, Regus, Meetup, Apple Leisure Group.
DataArt объединяет опыт более 2700 специалистов в 22 городах США, Западной и Восточной Европы и Латинской Америки.