13:40 | 23.06.17 | Նորություններ | 27210
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարել է, որ 2018թ. ավարտին 4G+ ցանցը (LTE Advanced) հասանելի կդառնա բնակչության 64%-ին՝ ներկայիս 52,4%-ի փոխարեն:
Նախատեսվում է, որ 2019թ. 4G+ ցանցը ներդրված կլինի ոչ միայն բոլոր քաղաքներում, այլեւ խոշոր գյուղերում եւ հաղորդակցման ու առեւտրային կարեւորություն ունեցող ավտոճանապարհներին: Ըստ ռազմավարության՝ նախատեսվում է, որ 2020թ. 4G+ տեխնոլոգիան հասանելի կդառնա բնակչության 80-90%-ին:
Ընկերությունում նշել են, որ արդիականացման արդյունքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ցանցը լիովին պատրաստ կլինի հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին զարգացումներին:
«Տեխնոլոգիաների զարգացման համաշխարհային միտումները հաշվի առնելով՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը պարբերաբար իրականացնում է շարժական ցանցի համալիր արդիականացման, ներառյալ՝ ենթակառուցվածքի վերափոխման լայնածավալ աշխատանքներ: 2018թ. մեր ընկերության համար կնշանավորվի արդիականացման նոր փուլի մեկնարկով, որի արդյունքում կունենանք շարժական հեռախոսակապի որակապես նոր ցանց՝ պատրաստ սպասարկելու ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայությունների առավել մեծ ծավալներ, ինչպես նաեւ՝ շուկայում ներդրված ամենանորարարական լուծումները: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում տեխնոլոգիական հերթական արդիականացումն իրականացվում է 3-4 տարին մեկ պարբերականությամբ: Մենք ունենք անհրաժեշտ վճռականությունը, կարողություններն ու ամուր թիմը՝ տեխնիկական եւ ՏՀՏ համակարգերը որակապես էլ ավելի բարձր աստիճանի հասցնելու համար», - նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:40 | 23.06.17 | Новости | 26990
Компания ВиваСелл-МТС объявила, что к концу 2018 г. сеть 4G (LTE Advanced) будет доступной для 64% населения вместо нынешних 52,4%.
Планируется, что сеть 4G будет размещена не только во всех городах, но и в крупных селах и на автодорогах, имеющих коммуникационную и торговую важность. Согласно стратегии, предусмотрено, что в 2020 г. технология 4G+ станет доступной для 80-90% населения.
В компании отметили, что в результате модернизации сеть ВиваСелл-МТС будет полностью готова к последним развитиям сферы телекоммуникаций.
«Учитывая международные тенденции развития технологий, ВиваСелл-МТС периодически осуществляет комплексную модернизацию передвижной сети, включая полномасштабные работы по изменению инфраструктуры. 2018 год будет ознаменован для нашей компании началом нового этапа модернизации, в результате которого будем иметь качественно новую сеть передвижной телефонной связи, готовую обслужить крупнейшие объемы голосовых услуг и услуг обмена данными, а также внедренные на рынке самые новаторские решения. Очередная технологическая модернизация в ВиваСелл-МТС осуществляется с интервалом раз в 3-4 года. У нас есть достаточная решимость, способности и надежная команда для доведения до качественно более высокого уровня технические системы и системы ИТ», - отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.