16:04 | 13.06.17 | Նորություններ | 20711
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի եւ Zangi-ի ներկայացուցիչներն այսօր ազդարարել են համագործակցության մասին. Zangi մեսենջերի միջոցով անվճար զանգի, տեսազանգի կամ հաղորդագրության գործառույթներն այսուհետ հասանելի են «Ռոստելեկոմ»-ի սմարթ հեռուստատեսության էկրանին:
«Համագործակցությունը եզակի է Հայաստանում, քանի որ մենք առաջինն ու միակն ենք, ով նման ձեւաչափով՝ իր հեռուստատեսության ծրագրով, շփման եւ հաղորդակցման համար հնարավորություն է ձեւավորել իր բաժանորդների համար։ Սա նոր գործառույթ է եւ, ինչպես տեխնոլոգիական ցանկացած նորույթ, հեշտացում է մարդկանց կյանքը՝ պարզեցնելով ու հասանելի դարձնելով հաղորդակցման հնարավորությունները։ Ընդ որում, մենք շատ ենք կարեւորում Zangi մեսենջերի տեխնոլոգիական առավելությունները, որոնք մշտապես հետաքրքիր են դարձնում հավելվածը ոչ միայն հայաստանյան, այլ նաեւ արտերկրի օգտագործողների շրջանում։ Մեր համատեղ ծառայությունն արդեն իսկ անցել է թեստավորման փուլը եւ այժմ «Ռոստելեկոմի» հեռուստատեսության բոլոր բաժանորդները կարող են օգտվել նաեւ այս գործառույթից»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Մենք շատ ենք կարեւորում այս համագործակցությունը, քանի որ երկու հայաստանյան ընկերություններ միավորել են իրենց ներուժը՝ առաջ մղելու եւ զարգացնելու հայաստանյան տեխնոլոգիաները»,- հավելել է նա:

16:04 | 13.06.17 | Новости | 18184
Сегодня представители «Ростелеком-Армения» и Zangi օбъявили о сотрудничестве. Функции бесплатного звонка, видеозвонка или сообщения по мессенджеру Zangi отныне доступны на экране смарт телевидения Ростелекома.
«Сотрудничество является уникальным в Армении, поскольку мы первые и единственные, кто в подобном формате, через свою программу телевидения сформировал возможность общения и коммуникации для своих абонентов. Это новая функция, и, как и любое технологическое новшество, облегчает жизнь людей, упрощая и делая доступным возможности коммуникации. При этом, мы придаем большую важность технологическим преимуществам мессенджера Zangi, которые постоянно делают приложение более интересным не только среди армянских, но и иностранных пользователей. Наша совместная услуга уже прошла этап тестирования, и сейчас все зрители телевидения «Ростелеком» могут воспользоваться также и этой функцией»,- отметил генеральный директор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.
«Мы придаем большую важность этому сотрудничеству, поскольку две армянские компании объединили свой потенциал для продвижения и развития армянских технологий»,- добавил он.