16:04 | 13.06.17 | Նորություններ | 20711
«Ռոստելեկոմ» Հայաստանի եւ Zangi-ի ներկայացուցիչներն այսօր ազդարարել են համագործակցության մասին. Zangi մեսենջերի միջոցով անվճար զանգի, տեսազանգի կամ հաղորդագրության գործառույթներն այսուհետ հասանելի են «Ռոստելեկոմ»-ի սմարթ հեռուստատեսության էկրանին:
«Համագործակցությունը եզակի է Հայաստանում, քանի որ մենք առաջինն ու միակն ենք, ով նման ձեւաչափով՝ իր հեռուստատեսության ծրագրով, շփման եւ հաղորդակցման համար հնարավորություն է ձեւավորել իր բաժանորդների համար։ Սա նոր գործառույթ է եւ, ինչպես տեխնոլոգիական ցանկացած նորույթ, հեշտացում է մարդկանց կյանքը՝ պարզեցնելով ու հասանելի դարձնելով հաղորդակցման հնարավորությունները։ Ընդ որում, մենք շատ ենք կարեւորում Zangi մեսենջերի տեխնոլոգիական առավելությունները, որոնք մշտապես հետաքրքիր են դարձնում հավելվածը ոչ միայն հայաստանյան, այլ նաեւ արտերկրի օգտագործողների շրջանում։ Մեր համատեղ ծառայությունն արդեն իսկ անցել է թեստավորման փուլը եւ այժմ «Ռոստելեկոմի» հեռուստատեսության բոլոր բաժանորդները կարող են օգտվել նաեւ այս գործառույթից»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Մենք շատ ենք կարեւորում այս համագործակցությունը, քանի որ երկու հայաստանյան ընկերություններ միավորել են իրենց ներուժը՝ առաջ մղելու եւ զարգացնելու հայաստանյան տեխնոլոգիաները»,- հավելել է նա:

16:04 | 13.06.17 | News | 18095
Rostelecom Armenia and Zangi representatives announced today their cooperation: free calls, video calls and messages via Zangi messenger are now available on Rostelecom Smart TV.
“This is a unique cooperation in Armenia, as currently Rostelecom is the first and only operator to provide its subscribers with the opportunity of communicating and interacting with people via its TV program. This new function facilitates people’s life, just like any other new technological advancement, making communication opportunities even more user-friendly. By the way, we appreciate Zangi’s technological advantages, which make the app more attractive both among Armenian and foreign users. Our cooperation has already been tested, so Rostelecom TV subscribers can now access the function,” Rostelecom Armenia General Director Hayk Faramazyan said.
“We attach special importance to this cooperation, as two Armenian companies united their potential to develop and push Armenian technologies forward,” he added.