17:03 | 09.03.17 | Նորություններ | 15706
Բրիտանական խորհուրդը, Beeline–ը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը հայտարարում են մարզերում Բրիտանական ֆիլմերի 15-ր հոբելյանական փառատոնի մեկնարկի մասին։
Մարտին փառատոնային ֆիլմերը կցուցադրվեն Գյումրիում, Դիլիջանում, Արմավիրում եւ Մարտունիում:
Փառատոնն արդեն մեկնարկել է Գյումրիում, որից հետո այն կայցելի Դիլիջան:
«Յուրաքանչյուր տարի փառատոնն այցելում է տարբեր մարզեր, ինչը հնարավորություն է տալիս մշակութային կյանքը մայրաքաղաքից տեղափոխել նաեւ այլ կենտրոններ: Չորս մարզում հանդիսատեսը կդիտի բրիտանական նորագույն ֆիլմերը», - ասաց Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը:
«Աջակցելով նման ծրագրերի իրականացմանը, Beeline–ն օգնում է երիտասադներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Մենք չափազանց կարեւորում ենք, որպեսզի մարզերի երիտասարդները նույնպես հնարավորություն ունենան ծանոթանալու բրիտանական ժամանակակից կինոարվեստի լավագույն ֆիլմերի հետ, որն էլ ավելի կընդլայնի տաղանդավոր հայ երիտասարդների մտահորիզոնը եւ կնպաստի հայրենական կինոարվեստի զարգացմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:03 | 09.03.17 | Новости | 15729
Британский совет, Beeline и Посольство Великобритании в Армении объявляют об открытии 15-го юбилейного Фестиваля британских фильмов в марзах.
В марте фестивальные фильмы будут показаны в Гюмри, Дилижане, Армавире и Мартуни.
Фестиваль уже стартовал в Гюмри, после чего переместится в Дилижан.
«Ежегодно фестиваль посещает разные марзы, что позволяет перенести культурную жизнь из столицы в другие центры. Зрители смогут посмотреть новейшие британские фильмы в четырех марзах», - сказала директор ереванского офиса Британского совета Аревик Сарибекян.
«Поддерживая проведение подобных проектов, Beeline помогает молодежи менять свою жизнь к лучшему. Для нас крайне важно, чтобы молодежь из марзов также имела возможность знакомиться с лучшими фильмами современного киноискусства, что расширит ее горизонты и будет способствовать развитию отечественного кинематографа», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.