11:43 | 27.02.17 | Նորություններ | 13099
Բարսելոնայում այսօր մեկնարկում է տարվա ամենախոշոր ՏՏ իրադարձություններից մեկը՝ Mobile World Congress-ը, որին կմասնակցի նաեւ հայկական ՏՏ պատվիրակությունը՝ նախարար Վահան Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ:
Նախարարի տեղակալ Բորիս Դեմիրխանյանի խոսքով` միջոցառման շրջանակում նախատեսվում են մի շարք կարեւոր հանդիպումներ։
«Հուսով եմ, որ հանդիպումները կլինեն արդյունավետ եւ դրական ոչ միայն քաղաքական տեսանկյունից, այլեւ կնպաստեն ոլորտի զարգացմանն ու որպես բարձր տեխնոլոգիական երկիր՝ Հայաստանի ճանաչելիության բարձրացմանը»,- ասել է նա:
Mobile World Congress-ում այս տարի իր տաղավարը կունենա նաեւ հայկական Zangi հավելվածը: Ընկերության հիմնադիր Վահրամ Մարտիրոսյանը նշել է, որ միջոցառմանը մասնակցությունը նպատակ ունի ճանաչելի դարձնել ընկերության ապրանքանիշը միջազգային շուկայում: Որպես մյուս նպատակ՝ նա նշել է ուղիղ հաճախորդներ ձեռք բերելու հնարավորությունը:
«Ունենք տասնյակ կորպորատիվ հաճախորդներ։ Դրանք հեռահաղորդակցության ոլորտի օպերատորներ են 12 երկրից։ Առաջիկայում սպասվում է համագործակցություն հայաստանյան օպերատորներից որեւէ մեկի հետ»,- տեղեկացրել է Վահրամ Մարտիրոսյանը։
Zangi-ն ստեղծվել է 2013թ. եւ այսօր ունի ավելի քան 1 մլն բաժանորդ: Հավելվածը հնարավորություն է տալիս նույնիսկ շատ թույլ ինտերնետի դեպքում բարձրորակ վիդեո եւ աուդիո զանգեր իրականացնել, փոխանակվել ինտերակտիվ հաղորդագրություններով, լուսանկարներով եւ տեսանյութերով:

11:43 | 27.02.17 | News | 13133
Today Barcelona will launch one of the biggest IT events, Mobile World Congress, where the Armenian IT delegation headed by Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan will be among attendees.
Armenian app Zangi will have the stand at Mobile World Congress this year. Founder of the company Vahram Martirosyan noted that they aim to attract recognition for their product in the global market by participating in the event. Another goal is to acquire direct customers.
“We have dozens corporate customers. They are telecommunication operators from 12 countries. In the near future we anticipate cooperation with one of Armenian operators,” Vahram Martirosyan informed.
Zangi was founded in 2013 and has over 1 million users today. The app enables making video and audio calls even in case of low internet speeds, exchange interactive messages, photos and videos.