17:36 | 16.12.16 | Նորություններ | 9809
Դեկտեմբերի 15-ին Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ), Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության, Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի եւ Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի միջեւ կնքվել է պայմանագիր «Փաստերի վրա հիմնված բարեփոխումների ջատագովություն» դրամաշնորհային ծրագրի մեկնարկի վերաբերյալ:
ԻՏՁՄ-ում նշել են, որ ծրագիրը միտված է նպաստել իշխանության կողմից ՓՄՁ գործարար միջավայրի նկատմամբ տարվող քաղաքականության բարելավմանը` իրականացնելով մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում՝ ոչ պաշտոնական հանդիպումներ, կլոր սեղաններ, հանրային սեմինարներ, աշխատանքային խմբերի հանդիպումներ եւ, ի վերջո, համապատասխան փաստաթղթերի մշակումներ:
Ծրագրի նորարար մոտեցումը նորարարական կայքի մշակումն է (whistle-blowing), որը հնարավորություն կտա գործարարներին գրանցել, ազդարարել կոռուպցիոն եւ այլ խնդիրները, որոնց հիման վրա հետագայում կմշակվեն բարեփոխումների առաջարկներ:
Նախագիծը կբարելավի նաեւ բիզնես ասոցիացիաների (BMOs-Business Membership Organizations) գործունեությունը: Վերջիններս ձեռք կբերեն պետություն-մասնավոր հատված երկխոսության փորձ ու ազդեցություն եւ իրենց անդամներին կտրամադրեն նոր ու կատարելագործված ծառայություններ:

17:36 | 16.12.16 | News | 9814
On December 15 Union of Information Technology Enterprises (UITE), German International Cooperation (GIZ), Armenian Lawyers’ Association and European Business Association signed the Grant Contract for implementation of Evidenced-based Advocacy for Reform.
UITE informs that this project is designed to ensure maximum influence on the government’s SME business environment policy through a range of interventions, that include informal meetings and round tables, public seminars, working groups and the development of policy papers.
An innovative aspect is the creation of a whistle-blowing website which will enable businesses to register corruption and other issues, and which will give the project solid evidence upon which to base its reform suggestions.
The project will strengthen the participating BMOs (Business Membership Organizations), which will gain experience and influence in public-private dialogue and will provide new, enhanced services to their members.