16:16 | 09.12.16 | Նորություններ | 14762
Այսուհետ «Ռոստելեկոմ»-ի վաճառքի եւ սպասարկման բոլոր սրահներում հնարավոր կլինի թողնել նվեր եւ դառնալ Ձմեռ պապ:
Ընկերությունում նշել են, որ «Բարի Ձմեռ պապ» բարեգործական ծրագրի հետ համատեղ իրականացվող միջոցառումների արդյունքում ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի ավելի քան 400 երեխաներ դեկտեմբերի վերջին կստանան Ձմեռ պապից խնդրած նվերը։
«Բարի Ձմեռ Պապ» ծրագիրն ուղղված է ՀՀ-ում եւ ԼՂՀ-ում բնակվող խոցելի խմբերի՝ հաշմանդամություն ունեցող, ծնողազուրկ, սահմամերձ գյուղերում բնակվող եւ սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաներին: Ծրագիրն իրականացվում է Ձմեռ պապին ուղղված նամակների միջոցով, որոնք տեղադրվում են www.santaclaus.am կայքում։
Կայքում տեղադրված նամակներին յուրաքանչյուրը կարող է պատասխանել՝ ուղարկելով նամակում նշված երեխայի նվերը «Բարի Ձմեռ պապ» ծրագրին:
«Նվերների հավաքագրման գործընթացին միանում է նաեւ «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը՝ ոչ միայն իր կողմից նվերներ տրամադրելով, այլեւ հավաքագրելով նվերներ ՀՀ տարածքով սփռված վաճառքի եւ սպասարկման բոլոր սրահներում եւ փոխանցելով ծրագրի անձնակազմին»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:16 | 09.12.16 | Новости | 14826
Отныне во всех офисах продаж и обслуживания «Ростелеком» можно оставить свой подарок и стать Дедом Морозом.
В компании отметили, что в результате мероприятий, осуществляемых совместно с благотворительной программой «Добрый Дед Мороз», более 400 детей Мартакертского района НКР в конце декабря получат подарки, которые просили у Деда Мороза.
Программа «Добрый Дед Мороз» ориентирована на детей Армении и Арцаха из уязвимых групп – имеющих инвалидность, лишенных родителей, живущих в приграничных селах и из необеспеченных семей. Программа реализуется на базе писем детей Деду Морозу, которые выкладываются на сайте www.santaclaus.am.
Ответить на письма можно в виде подарка, указанного в письме одного из детей.
«К процессу сбора подарков присоединился и «Ростелеком». Компания не только предоставляет подарки от себя, но и собирает их в офисах продаж и обслуживания по всей территории Армении, чтобы затем передать сотрудникам программы», - говорится в сообщении.