16:16 | 09.12.16 | Նորություններ | 14762
Այսուհետ «Ռոստելեկոմ»-ի վաճառքի եւ սպասարկման բոլոր սրահներում հնարավոր կլինի թողնել նվեր եւ դառնալ Ձմեռ պապ:
Ընկերությունում նշել են, որ «Բարի Ձմեռ պապ» բարեգործական ծրագրի հետ համատեղ իրականացվող միջոցառումների արդյունքում ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի ավելի քան 400 երեխաներ դեկտեմբերի վերջին կստանան Ձմեռ պապից խնդրած նվերը։
«Բարի Ձմեռ Պապ» ծրագիրն ուղղված է ՀՀ-ում եւ ԼՂՀ-ում բնակվող խոցելի խմբերի՝ հաշմանդամություն ունեցող, ծնողազուրկ, սահմամերձ գյուղերում բնակվող եւ սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաներին: Ծրագիրն իրականացվում է Ձմեռ պապին ուղղված նամակների միջոցով, որոնք տեղադրվում են www.santaclaus.am կայքում։
Կայքում տեղադրված նամակներին յուրաքանչյուրը կարող է պատասխանել՝ ուղարկելով նամակում նշված երեխայի նվերը «Բարի Ձմեռ պապ» ծրագրին:
«Նվերների հավաքագրման գործընթացին միանում է նաեւ «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը՝ ոչ միայն իր կողմից նվերներ տրամադրելով, այլեւ հավաքագրելով նվերներ ՀՀ տարածքով սփռված վաճառքի եւ սպասարկման բոլոր սրահներում եւ փոխանցելով ծրագրի անձնակազմին»,- ասված է հաղորդագրությունում:

From now on people can leave presents at Rostelecom sales and customer service offices and perform as Santa Claus.
The company noted that more than 400 children in Martakert region, NKR, will receive presents owing to the events held within Kind Santa Claus charity project.
Kind Santa Claus project targets vulnerable groups in Armenia and NKR: disabled children, orphans, children living in borderline communities and socially disadvantaged families. The project is carried out through letters to Santa Claus, posted on www.santaclaus.am.
Anyone can respond to these letters by sending one of the gifts children asked for to Kind Santa Claus project.
“Rostelecom joins in the process of collecting the presents, not just by sending them but also by collecting gifts in sales and customer service offices throughout Armenia and passing them to the project,” Rostelecom informed.