13:48 | 30.09.16 | Նորություններ | exclusive 22685
NBA-ը, Մյունխենի Բավարիան եւ մի շարք այլ հայտնի բրենդներ դարձել են հայկական Joomag ընկերության հաճախորդներ:
Այս մասին այսօր 12-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք ցուցահանդեսի շրջանակում Itel.am-ի հետ զրույցում ասել է Joomag ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի գծով տնօրեն Տիգրան Բադալյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ Joomag-ի հաճախորդների թիվն անցել է 450 հազ-ը:
Joomag-ն առաջին ինովացիոն հարթակն է՝ թվայնացված ինտերակտիվ ամսագրեր, բրոշյուրներ, կատալոգներ ստեղծելու համար:
Տիգրան Բադալյանը տեղեկացրել է, որ նոր հաճախորդների շարքում են ռուսական մեդիա գիգանտ Hearst Shkulev ընկերությունը, որին են պատկանում Elle, Maxim ամսագրերի ռուսական տարբերակները, ինչպես նաեւ Lewi's ընկերությունը:
Վերջին տարում գրեթե կրկնակի աճել է Joomag-ի հայաստանյան թիմը` 50 աշխատակից:
«Թիմը մեծացնելու ցանկություն կա: Այս պահին ունենք 10 թափուր աշխատատեղ, ինչպես նաեւ 15-ից ավելի աշխատակցի ներգրավելու հնարավորություն»,- նշել է Տիգրան Բադալյանը:
Բացի Սիլիկոնյան հովտի գլխամասային գրասենյակից՝ վերջին տարում գրասենյակներ են բացվել Մյունխենում եւ Մոսկվայում, որոնք էլ Տիգրան Բադալյանի խոսքով, նպաստել են նոր հաճախորդների ներգրավմանը:

13:48 | 30.09.16 | News | exclusive 21061
Tigran Badalyan, Regional Director, Central & Eastern Europe at Joomag, told Itel.am about this within the frames of the 12th Annual DigiTec Expo.
Joomag is the first innovative platform for creating interactive digital magazines, brochures and catalogs.
Tigran Badalyan said that Russian media giant Hearst Shkulev, which owns Russian editions of Elle and Maxim magazines, as well as Lewi’s are now among their new clients.
During the last year Joomag’s Armenian team almost doubled, reaching 50 employees.
“We aim to grow our team. We have 10 vacant positions at this moment, as well as an opportunity to involve more than 15 new employees,” Tigran Badalyan noted.
In addition to the Headquarters in Silicon Valley, offices were opened in Munich and Moscow during the last year, which, according to Tigran Badalyan, contributed to involvement of new clients.