12:22 | 25.02.16 | Նորություններ | 5685
ԱրմենՏել ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Տաթեւ Այրումյանն արձագանքել է քաղաքացիների կողմից Սախարովի հրապարակի հուշարձան-շենքի վրա փակցված Beeline-ի գովազդային պաստառի խնդրին՝ գրառում կատարելով իր ֆեյսբուքյան էջին:
Մի շարք քաղաքացիներ ընկերությունից պահանջել են հեռացնել գովազդային պաստառը շենքի ճակատից՝ մտավախություն հայտնելով, որ այն կարող է օգտագործվել շենքի քանդման աշխատանքները քողարկելու նպատակով:
Նշենք, որ շենքի սեփականատեր «Լոքալ Դիվելոփերզ» ընկերության տնօրեն Սամվել Մայրապետյանը բազմիցս հայտարարել է, որ շենքը քանդելու մտադրություն չունի:
«Հանդիսանալով սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն՝ Beeline-ը գործունեության ողջ ընթացքում իրականացրել է բազմաթիվ ծրագրեր՝ ուղղված երկրում մշակույթի պահպանման, ավանդույթներն ու ազգային արժեքները սերնդեսերունդ փոխանցելու, ինչպես նաեւ այս արժեքները միջազգային հարթակներում ներկայացնելու գործում։
Հարցը բարձրացնելու առաջին իսկ օրից այն գտնվում է մեր ուշադրության կենտրոնում։ Նման որոշումները մեծ ընկերություններում մեկ օրվա մեջ չեն կարող կայացվել կամ մեկ ժամում չեղարկվել։
Վստահեցնում ենք մեր բոլոր բաժանորդներին, որ մենք չենք անտեսել որեւէ դիմում–խնդրանք այս հարցով եւ շատ շուտով հնարավորություն կունենանք խոսքերն ապացուցել գործով», - գրել է Տաթեւ Այրումյանը:

12:22 | 25.02.16 | Новости | 5430
Глава службы по связям с общественностью компании АрменТел Татев Айрумян прокомментировала на своей страничке в Facebook обращения граждан, связанные с рекламным плакатом Beeline, вывешенным на фасаде здания-памятника на площади Сахарова.
Ряд граждан, в частности, потребовали у компании убрать плакат с фасада здания, выразив беспокойство, что он может использоваться для маскировки демонтажа здания.
Отметим, что директор владеющей зданием компании «Локал Дивелоперз» Самвел Майрапетян не раз заявлял, что не планирует демонтировать здание.
«Будучи социально ответственной компанией, Beeline в течение всего периода своей деятельности проводил множество программ, направленных на сохранение культуры страны, передачу традиций и национальных ценностей из поколения в поколение, а также на представление этих ценностей на международных площадках.
С первого же дня обсуждения данной проблемы она находится в центре нашего внимания. Подобные решения в больших компаниях не принимаются за один день и не могут быть отменены в одночасье.
Заверяем всех наших абонентов, что мы не проигнорировали ни одного заявления по данному вопросу, и очень скоро докажем это на деле», - написала Татев Айрумян.