09:37 | 28.12.15 | Նորություններ | 9667
40 ընտանիքի համար այս Ամանորը նոր երանգ կունենա ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ:
2015 թվականին այդ 40 ընտանիքներն ավարտել են իրենց կիսակառույց տների շինարարությունը եւ/կամ վերանորոգել են տանիքը եւ Ամանորը կդիմավորեն հարմարավետ պայմաններում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը այցելեցին Արարատի մարզի Փոքր Վեդի համայնքում բնակվող Հայրապետյանների նորակառույց բնակարան, ուր դեռ մի քանի ամիս առաջ կազմակերպությունների ղեկավարները կամավորների հետ միասին կատարում էին հատակի բետոնացման աշխատանքներ:
«Նոր տարվա նախաշեմին այցելել ենք Փոքր Վեդի գյուղ՝ ամփոփելու բնակարանաշինության ծրագրի 2015թ.-ի արդյունքները եւ մասնակցելու Հայրապետյանների տան բնակարանամուտին, որոնց օգնել ենք կառուցել սեփական տունը: Այս ընտանիքի եւ բնակարանաշինության ծրագրում ընդգրկված եւս 40 ընտանիքների՝ ընդհանուր առմամբ 219 մարդու համար, Նոր տարին իրապես կյանքի նոր փուլ է խորհրդանշում»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015թ-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար (2014թ.-ին` 55 մլն դրամ):

09:37 | 28.12.15 | News | 9663
This New Year will have different shades of colours for 40 families owing to the partnership between VivaCell-MTS and Fuller Center for Housing Armenia.
The lives of 219 people have irreversibly changed to the better; 40 families have completeed the construction of their half-built houses or renovated the roof, and will meet the New Year in decent housing conditions.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian, and the Fuller Center for Housing Armenia president Ashot Yeghiazaryan visited the Hayrapetyan family in Pokr Vedi village of Ararat region, where the heads of the companies had been doing concreting works with volunteers a few months ago.
''We are all here in Pokr Vedi, on the New Year Eve, to sum up the year 2015 and to share the joy of home blessing with Hayrapetyan family, whom we helped built the house of their own. For this nice family, as well as other 40 families, 219 people overall, who benefited from the house building project this year, the new year embodies a real new beginning,'' said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
“We are happy and proud to say that this year it was possible to realize the long awaited dream of many families. It is joyful that the Pre New Year's spirit will be combined with the feeling of hearth warmth; and that house is worth to be called a home,'' said Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan.