09:37 | 28.12.15 | Նորություններ | 9667
40 ընտանիքի համար այս Ամանորը նոր երանգ կունենա ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ:
2015 թվականին այդ 40 ընտանիքներն ավարտել են իրենց կիսակառույց տների շինարարությունը եւ/կամ վերանորոգել են տանիքը եւ Ամանորը կդիմավորեն հարմարավետ պայմաններում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը այցելեցին Արարատի մարզի Փոքր Վեդի համայնքում բնակվող Հայրապետյանների նորակառույց բնակարան, ուր դեռ մի քանի ամիս առաջ կազմակերպությունների ղեկավարները կամավորների հետ միասին կատարում էին հատակի բետոնացման աշխատանքներ:
«Նոր տարվա նախաշեմին այցելել ենք Փոքր Վեդի գյուղ՝ ամփոփելու բնակարանաշինության ծրագրի 2015թ.-ի արդյունքները եւ մասնակցելու Հայրապետյանների տան բնակարանամուտին, որոնց օգնել ենք կառուցել սեփական տունը: Այս ընտանիքի եւ բնակարանաշինության ծրագրում ընդգրկված եւս 40 ընտանիքների՝ ընդհանուր առմամբ 219 մարդու համար, Նոր տարին իրապես կյանքի նոր փուլ է խորհրդանշում»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015թ-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար (2014թ.-ին` 55 մլն դրամ):

09:37 | 28.12.15 | Новости | 9657
Благодаря сотрудничеству ВиваСелл-МТС и «Домостроительного Центра Фуллер» 40 семей встретят Новый Год в удобных жилищных условиях.
В 2015 году эти 40 семей завершили строительство своих незавершенных домов или отремонтировали кровлю.
Гендиректор ВиваСелл-МТС и глава «Домостроительного Центра Фуллер» Ашот Егиазарян посетили дом семьи Айрапетянов в селе Покр Веди, в котором руководители обеих организаций вместе с волонтерами несколько месяцев назад участвовали в работах по бетонированию полов.
«Мы приехали в Покр Веди, чтобы подвести итоги совместной программы за 2015 год. В этом году Новый год будет особенным для 219 человек - членов 40 семей, вовлеченных в программу», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В 2015 году инвестиции ВиваСелл-МТС в программу составили 100 млн драмов (в 2014 году – 55 млн драмов).