12:59 | 08.12.15 | Նորություններ | exclusive 7555
Հայ-ամերիկյան SoloLearn ստարտափը, որը ծրագրավորում սովորեցնող ամենամեծ մոբայլ հարթակն է, ճանաչվել է Սիլիկոնյան հովտի (Bay Area) մինչեւ $10 մլն ֆինանսավորում ունեցող Թոփ 10 ստարտափներից մեկը:
Silicon Valley Business Journal-ի փոխանցմամբ, վարկանիշը կազմել է ստարտափ հետազոտություններով զբաղվող Mattermark ընկերությունը:
Վարկանիշի կազմողները նշում են, որ «աճի տեմպերը նշված 10 ստարտափների դեպքում ավելացել են՝ ցույց տալով նախնական հզոր առաջխաղացում»:
Բացի ներդրումները, հաշվի են առնվել այնպիսի գործոններ, ինչպես զբաղվածության աճը, առաջխաղացումը սոցիալական մեդիայում եւ կայքեր այցելությունները, ինչպես նաեւ ընկերություններին ներքին հղումները:
6-րդ հորիզոնակում գտնվող SoloLearn-ի աճի գնահատականը 852 է, իսկ, օրինակ, վարկանիշի առաջատար Product Hunt-ինը՝ 1380:
«SoloLearn-ի արագ աճի գնահատականը (momentum score) ամենաբարձրն է Թոփ 10-ի շրջանակում»,- ասված է վարկանիշում:
«Ուրախ ենք վարկանիշում հայտնվելու համար, բայց նաեւ հասկանում ենք, որ սա առաջին քայլերից մեկն է միայն, եւ դեռ երկար ճանապարհ ունենք անցնելու: Այսինքն, պահանջվելու է ավելի շատ քրտնաջան աշխատանք եւ նվիրվածություն: Ունենք հրաշալի թիմ եւ կարծում ենք, որ դա հաջողության գլխավոր գրավականներից է»,- Itel.am-ին ասել է SoloLearn-ի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Դավիթ Քոչարյանը:
Նշենք, որ օրեր առաջ SoloLearn-ն ընդգրկվել էր 2015թ. Հնդկաստանում Google Play-ի լավագույն հավելվածների շարքում:

12:59 | 08.12.15 | News | exclusive 7541
U.S.-Armenian SoloLearn startup - the biggest mobile platform that teaches programming is announced as one of top 10 under USD10 mln financed startups in Silicon Valley(Bay Area).
According to Silicon Valley Business Journal the ranking was made by Mattermark company that does startup research.
The ranking organizers mention that “the growth scores of these 10 rose to the top, showing strong early traction”.
In addition to funding, factors taken into consideration included employment growth, increases in social media and website traffic and inbound links to the companies.
SoloLearn that is the 6th on the list has a growth score of 852 whereas Product Hunt has 1380 and is leading the ranking.
“Momentum score of SoloLearn is the highest in 10 startups”, the ranking states.
“We are happy to be included in the ranking. We also understand that this is one of the first steps and we have a long way ahead. More hard work and dedication will be needed. We have an excellent team and we believe- it’s one of the main guarantees of success”, SoloLearn co-founder and CEO Davit Kocharyan told Itel.am.
It should be recalled that SoloLearn was included in the best Google Play applications of 2015 a couple of days ago in India.