14:45 | 25.11.15 | Նորություններ | 4571
Beeline-ը՝ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում հայտարարում են Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքի թիվ 1 մանկապարտեզում եւ Շենավան համայնքի միջնակարգ դպրոցում «Beeline երեխաների զարգացման անկյունների» բացման մասին:
Ծրագրի շրջանակում ներառական կրթությամբ զբաղվող մասնագետներն անցել են վերապատրաստման դասընթացներ եւ խորհրդատվություն: Բացված կենտրոնները զինվել են հատուկ զարգացնող խաղերով եւ գրականությամբ, երեխաներին տրամադրվել են Մանկական զարգացման հիմնադրամի արտադրած զարգացնող խաղեր։
«Կրթվելու եւ զարգանալու պայմանները պետք է հավասար լինեն յուրաքանչյուր երեխայի համար, սակայն մենք պետք է մի փոքր ավելի ուշադիր լինենք հատուկ կարիքներով երեխաների հանդեպ։ Համապատասխան ուսումնական պայմանների ապահովումը եւ ներառական կրթության որակի բարձրացումն առանցքային նշանակություն ունեն նրանց մտավոր ներուժի զարգացման գործընթացում։ Համոզված եմ, որ Beeline կենտրոնների միջոցով մենք կկարողանաք օգնել երեխաներին դարձնել իրենց կյանքն ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

14:45 | 25.11.15 | News | 3356
Jointly with Child Development Foundation, Beeline announced opening of Beeline Child Development Corners at N1 kindergarten and secondary school in Shenavan community within Knowledge for Prosperity program.
Within the program, inclusive education specialists took high-quality trainings and consultations. The opened centers were equipped with special development games and literature, and children were given special toys by the Child Development Foundation.
Conditions for education and development should be equal for every child but we should be a bit more attentive to children with special needs. Ensuring relevant educational conditions and enhancing the quality of inclusive education are key in terms of developing their mental potential. I’m sure that we can help the children make their lives better with Beeline centers”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.