17:36 | 04.11.15 | Նորություններ | 5440
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2011-ից իրականացնում է «Կրթական հիմնադրամ» նախագիծը, որի շահառու են դարձել տարբեր բուհերում լավ առաջադիմությամբ սովորող՝ հատուկ կարիքներով, ծնողազուրկ եւ սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող ուսանողները:
Թիրախային այս խմբին աջակցելու նպատակով ընկերությունը մինչեւ օրս հատկացրել է շուրջ 600 մլն դրամ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ ավելի քան 700 շահառու լիարժեք ներառվել է կրթության գործընթացում: Նրանցից 53-ը ծրագրից օգտվել է չորս տարի շարունակ եւ ավարտել է բուհը՝ստանալով բակալավրի աստիճան:
«Կրթությանն աջակցությունը կարեւոր եւ պատասխանատու մոտեցում է: Այստեղ ներդրումներ իրականացնողներից պահանջվում է համբերություն՝ արդյունքը տեսնելու եւ գնահատելու համար: Հոգատարությունը կորպորատիվ մշակույթ է: Երկարաժամկետ այս ծրագրով մենք ձգտել ենք խրախուսել կրթվելու ցանկությունը եւ այսօր արդեն ունենք արդյունք: Խելացի մասնագետների առկայությունը թույլ կտա զարգացնել երկրի տնտեսությունը եւ լինել մրցունակ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:36 | 04.11.15 | Новости | 4142
ВиваСелл-МТС с 2011 года осуществляет проект «Образовательный фонд», бенефициарами которого стали студенты разных вузов с хорошей успеваемостью из неполных или социально необеспеченных семей, а также студенты с особыми потребностями.
На поддержку этой целевой группы компания выделила в целом порядка 600 млн драмов.
В ВиваСелл-МТС отметили, что более 700 бенефициаров были полностью вовлечены в образовательный процесс, 53 из них пользовались программой в течение четырех лет, после чего окончили вузы со степенью бакалавра.
«Поддержка образования – важный и ответственный подход. От тех, кто делает инвестиции, требуется терпение, чтобы увидеть и оценить результат. Заботливость – корпоративная культура. Этой долгосрочной программой мы стремились поощрить желание учиться, и сегодня у нас уже есть результат. Наличие знающих специалистов позволит развить экономику страны и быть конкурентоспособными»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС.