15:16 | 24.03.15 | Նորություններ | 5688
Beeline-ի եւ «Համազգային վստահություն» խորհրդի համագործակցության շրջանակում կցուցադրվի «Կոմիտաս. Կարոտի կռունկ» ֆիլմ-ներկայացումը։
Ներկայացումը ցուցադրվում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված «Հիշում եմ եւ պահանջում» խորագրի ներքո անկացվող միջոցառումների շրջանակում։
Ֆիլմ-ներկայացումը Կոմիտասի կերպարը ներկայացնում է այնպես, ինչպես այն եղել է իրականում՝ ըստ արխիվային նամակների, հուշերի, մենախոսությունների, մտքի պայծառացումների եւ մթագնումների:
Ֆիլմի ցուցադրությունից հետո տեղի կունենա Գրիգոր Տեր-Ավագյանի նկարների ցուցահանդես-վաճառքը` «Հայաստանը հոգու աչքերով» խորագրով:
«Որպես հեռահաղորդակության առաջատար օպերատոր` Beeline-ը կարեւորում է Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակին նվիրված միջոցառումների աջակցությունը: Մշակույթն այն հզոր գործիքն է, որի միջոցով պատմական իրադարձություններն առավելագույնս մատչելի կերպով կարող են ներկայացվել լայն հանրությանը: Վստահ եմ, որ նմանատիպ մշակութային միջոցառումները կնպաստեն երիտասարդների եւ օտարերկրացիների շրջանում Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացմանը եւ միջազգային ճանաչմանը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Կոմիտաս. Կարոտի կռունկ» ֆիլմ-ներկայացման առաջին ցուցադրությունը տեղի կունենա մարտի 30-ին՝ ժամը 19:00-ին, Գ. Սունդուկյանի անվան Ազգային ակադեմիական թատրոնում: Ֆիլմը կցուցադրվի նաեւ Վրաստանում, Ռուսաստանում եւ Լիբանանում:

15:16 | 24.03.15 | Новости | 5315
В рамках сотрудничества Beeline и совета «Общенациональное доверие» будет показан фильм-представление «Комитас: Журавль тоски».
Показ фильма проходит в рамках мероприятий, проводимых под лозунгом «Помню и требую» и посвященных 100-летию Геноцида армян.
В фильме образ Комитаса представлен таким, каким он был в реальности. Он основан на архивных письмах, воспоминаниях, монологах, просветлениях и помутнениях мысли. После показа фильма состоится выставка картин Григора Тер-Авагяна «Армения глазами души». Цель выставки – вновь показать миру армянскую дух, культуру, речь и почерк.
«Как лидирующий телекоммуникационный оператор, Beeline придает важность содействию мероприятиям, посвященным 100-летию Геноцида армян. Культура является тем мощным инструментом, посредством которого исторические события можно максимально доступным образом представить широкой общественности. Уверен, что подобные культурные мероприятия поспособствуют повышению осведомленности молодежи и иностранцев о Геноциде армян и его международному признанию»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Инициатива совета «Общенациональное доверие» - обращение всему цивилизованному человечеству через Комитаса, из уст Комитаса. Какой окаменевший мозг сказал, что мы должны умереть…? Мы должны жить…»,- отметила президент совета «Общенациональное доверие» Астхик Хачатрян.
Первый показ фильма-представления «Комитас: Журавль тоски» пройдет 30 марта в 19:00 в Национальном академическом театре имени Г. Сундукяна. Фильм также будет показан в Грузии, России и Ливане.