15:16 | 24.03.15 | Նորություններ | 5688
Beeline-ի եւ «Համազգային վստահություն» խորհրդի համագործակցության շրջանակում կցուցադրվի «Կոմիտաս. Կարոտի կռունկ» ֆիլմ-ներկայացումը։
Ներկայացումը ցուցադրվում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված «Հիշում եմ եւ պահանջում» խորագրի ներքո անկացվող միջոցառումների շրջանակում։
Ֆիլմ-ներկայացումը Կոմիտասի կերպարը ներկայացնում է այնպես, ինչպես այն եղել է իրականում՝ ըստ արխիվային նամակների, հուշերի, մենախոսությունների, մտքի պայծառացումների եւ մթագնումների:
Ֆիլմի ցուցադրությունից հետո տեղի կունենա Գրիգոր Տեր-Ավագյանի նկարների ցուցահանդես-վաճառքը` «Հայաստանը հոգու աչքերով» խորագրով:
«Որպես հեռահաղորդակության առաջատար օպերատոր` Beeline-ը կարեւորում է Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակին նվիրված միջոցառումների աջակցությունը: Մշակույթն այն հզոր գործիքն է, որի միջոցով պատմական իրադարձություններն առավելագույնս մատչելի կերպով կարող են ներկայացվել լայն հանրությանը: Վստահ եմ, որ նմանատիպ մշակութային միջոցառումները կնպաստեն երիտասարդների եւ օտարերկրացիների շրջանում Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացմանը եւ միջազգային ճանաչմանը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Կոմիտաս. Կարոտի կռունկ» ֆիլմ-ներկայացման առաջին ցուցադրությունը տեղի կունենա մարտի 30-ին՝ ժամը 19:00-ին, Գ. Սունդուկյանի անվան Ազգային ակադեմիական թատրոնում: Ֆիլմը կցուցադրվի նաեւ Վրաստանում, Ռուսաստանում եւ Լիբանանում:

15:16 | 24.03.15 | News | 5408
Within the cooperation of Beeline and All-National Trust Board, “Komitas: Crane of Melancholy” will be screened.
The screening of the film is held within events under the slogan of “Remember and Claim” and dedicated to the Armenian Genocide Centennial events.
In the film, Komitas is portrayed in the way he was in reality. His image was based on the archive letters, memoirs, monologues, lucid and dark moments of his mind. After the film screening, the exhibition of Grigor Ter-Avagyan’s paintings, “Armenia through the Eyes of a Soul”, will be held. The exhibition is aimed at showing the world the Armenian spirit, culture, speech and handwriting again.
“As a leading telecommunication operator, Beeline attaches importance to supporting events devoted to the Armenian Genocide Centennial. Culture is the powerful tool through which historical events can be made maximum available to the larger public. I am sure such cultural events will contribute to enhancing awareness of youth and foreigners on the Armenian Genocide and its international recognition”, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“The initiative of All-National Trust Board is to call upon all the civilized humanity through Komitas, through his lips. What hardened brain said we should die...? We must live…”, noted President of All-National Trust Board Astghik Khachatryan.
The first screening of “Komitas: Crane of Melancholy” film-performance will be held at the National Academic Theater after G. Sundukyan at 19:00 on March 30. The film will also be screened in Georgia, Russia and Lebanon.