17:08 | 19.02.15 | Նորություններ | 5386
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ բրիտանական BirthLink ՀԿ-ի հետ համագործակցության արդյունքում այսօր նորածնային խնամքի բուժսարքավորումներ են տրամադրվել Արմավիրի ծննդատանը:
Ծննդատանը, մասնավորապես, տրամադրվել են վերակենդանացման ջերմահաղորդիչ սեղանիկ, տաքացվող ներքնակ, պուլսօքսիմետր, օդափոխման համակարգ, hրատապ իրավիճակների համար նախատեսված պայուսակ, ներարկման մխոցներ ու այլ սարքավորումներ:
«Երբ իրականացվում է ինչ-որ ծրագիր, հաշվարկվում են դրա արդյունքն ու հնարավոր կորուստները: Դա բիզնեսի օրենքներից մեկն է: Այս ծրագիրն առանձնահատուկ է նրանով, որ բացառում է սխալվելու հավանականությունը, իսկ արդյունքն արձանագրվում է բազմաթիվ ծնողների եւ մասնագետների ժպտացող աչքերում: Երջանիկ եմ BirthLink-ի հետ տարիների մեր համագործակցության համար: Երբ խոսքը վերաբերում է մարդկային կյանքին, ապա փրկության նույնիսկ մեկ ցուցանիշն արդեն հաղթանակ է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015թ. գերժամանակակից սարքավորումներով կապահովվի 14 ծննդատուն` ներառելով Արարատի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արմավիրի, Լոռու մարզերն ու մայրաքաղաքը:

17:08 | 19.02.15 | Новости | 5128
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и британской общественной организации BirthLink армавирскому роддому сегодня было передано неонатальное оборудование.
В частности, родильному дому был передан реанимационный стол для новорожденных, матрас с подогревом, пульсоксиметр, система кондиционирования воздуха, сумка экстренной помощи, помпа для введения внутривенных инъекций и т.д.
«Когда осуществляется какая-либо программа, просчитываются ее результаты и расходы. Это один из законов бизнеса. Эта программа уникальна тем, что исключает вероятность ошибки, а результат отражается в улыбающихся глазах множества родителей и специалистов. Я счастлив, что мы столько лет сотрудничаем с BirthLink. Когда речь идет о человеческой жизни, то даже один показатель спасения – уже победа»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В 2015 году сверхсовременным оборудованием будут оснащены 14 родильных домов в Ереване и областях страны: Арарате, Арагацотне, Котайке, Армавире и Лори.