17:40 | 10.02.15 | Նորություններ | 8177
«Յուքոմ»-ը փետրվարի 10-12-ը մասնակցում է FTTH (Fiber to the Home) խորհրդի Եվրոպայի EXPO XXI համաժողովին՝ ներկայացնելով բնակարաններն օպտիկամանրաթելային մալուխներով ապահովելու բնագավառում իր փորձն ու ձեռքբերումները:
««Յուքոմ» ընկերությունն առաջինն է Հայաստանում, որ օպտիկամանրաթելային մալուխների միջոցով տեղեկատվությունը հասանելի դարձրեց մարդկանց բնակարաններում: Որպես բնագավառի առաջատար` Լեհաստանում «Յուքոմ» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Կարեն Շաբոյանը բազմաթիվ միջազգային ընկերությունների ներկայացուցիչներին կներկայացնի ընկերության լավագույն փորձը»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում:
Սկզբանական շրջանում «Յուքոմ»-ն իր ցանցը կառուցել է՝ օգտագործելով «Էրիկսոն» (Ericsson) ընկերության BLM 1500 եւ T-Series ONT սարքային բազան: Սակայն երբ «Կալիքս» ընկերությունը (Calix) գնել է «Էրիկսոն»-ի օպտիկամանրաթելային կապի սարքավորումների մասնաբաժինը եւ կատարել համապատասխան պլատֆորմի ինտեգրման աշխատանքներ, ընկերությունն իր հետագա ծառայությունների համար անցում է կատարել դեպի Calix E7-20 Ethernet Service Access համակարգ:
«Հայաստանում լայնաշերտ ենթակառուցվածքը զարգացավ «Յուքոմ» ընկերության որակյալ օպտիկամանրաթելային ցանցի շնորհիվ: Ընկերությունը արդեն առաջարկում է լայն հնարավորություններ կառավարման, կրթության եւ գրադարանային ծառայությունների բնագավառում, ստեղծում է նոր հզոր ծառայություններ, որոնցից կարող են օգտվել մարդիկ իրենց բնակարաններում եւ աշխատավայրերում՝ փոխելով նրանց կյանքը եւ ընձեռնելով նոր հնարավորություններ»,- ասել է «Կալիքս» ընկերության գլխավոր փոխնախագահ, միջազգային վաճառքի պատասխանատու Էնդի Լոքարտը:

17:40 | 10.02.15 | News | 6857
On February 10-12, Ucom is taking part in EXPO XXI of FTTH Council Europe Conference presenting its practice and achievements in providing fiber-optic cables for apartments.
“Ucom was the first company in Armenia to provide apartments with information access through fiber-optic cables. As a leader in this field, Chief Marketing Officer at Ucom Karen Shaboyan will introduce the company’s best practice to various international companies in Poland”, reads the press release.
Ucom initially built the network using the Ericsson BLM 1500 and T-Series ONTs. However, after Calix purchased Ericsson's fiber access assets, and subsequent platform integration work, the company has now switched to the Calix E7-2 and E7-20 Ethernet Service Access Platforms (ESAPs) for future services.
“The broadband infrastructure in Armenia has leapt forward with Ucom's high-quality fiber-based networks. The company is already offering a wide range of opportunities for government, education, and library services in Armenia, creating powerful new services that now pass over half of the homes and business in the country and changing the lives and opportunities for the a growing proportion of Armenians”, said Senior Vice President, International Sales at Calix Andy Lockhart.