17:40 | 10.02.15 | Նորություններ | 8177
«Յուքոմ»-ը փետրվարի 10-12-ը մասնակցում է FTTH (Fiber to the Home) խորհրդի Եվրոպայի EXPO XXI համաժողովին՝ ներկայացնելով բնակարաններն օպտիկամանրաթելային մալուխներով ապահովելու բնագավառում իր փորձն ու ձեռքբերումները:
««Յուքոմ» ընկերությունն առաջինն է Հայաստանում, որ օպտիկամանրաթելային մալուխների միջոցով տեղեկատվությունը հասանելի դարձրեց մարդկանց բնակարաններում: Որպես բնագավառի առաջատար` Լեհաստանում «Յուքոմ» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Կարեն Շաբոյանը բազմաթիվ միջազգային ընկերությունների ներկայացուցիչներին կներկայացնի ընկերության լավագույն փորձը»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում:
Սկզբանական շրջանում «Յուքոմ»-ն իր ցանցը կառուցել է՝ օգտագործելով «Էրիկսոն» (Ericsson) ընկերության BLM 1500 եւ T-Series ONT սարքային բազան: Սակայն երբ «Կալիքս» ընկերությունը (Calix) գնել է «Էրիկսոն»-ի օպտիկամանրաթելային կապի սարքավորումների մասնաբաժինը եւ կատարել համապատասխան պլատֆորմի ինտեգրման աշխատանքներ, ընկերությունն իր հետագա ծառայությունների համար անցում է կատարել դեպի Calix E7-20 Ethernet Service Access համակարգ:
«Հայաստանում լայնաշերտ ենթակառուցվածքը զարգացավ «Յուքոմ» ընկերության որակյալ օպտիկամանրաթելային ցանցի շնորհիվ: Ընկերությունը արդեն առաջարկում է լայն հնարավորություններ կառավարման, կրթության եւ գրադարանային ծառայությունների բնագավառում, ստեղծում է նոր հզոր ծառայություններ, որոնցից կարող են օգտվել մարդիկ իրենց բնակարաններում եւ աշխատավայրերում՝ փոխելով նրանց կյանքը եւ ընձեռնելով նոր հնարավորություններ»,- ասել է «Կալիքս» ընկերության գլխավոր փոխնախագահ, միջազգային վաճառքի պատասխանատու Էնդի Լոքարտը:

10-12 февраля Ucom принимает участие в европейской конференции EXPO XXI совета FTTH (Fiber to the Home), представляя свой опыт и достижения в области обеспечения жилых домов оптико-волоконной сетью.
«Компания Ucom впервые в Армении сделала доступной для людей передачу данных по оптико-волоконной сети. Коммерческий директор лидера в данной области – компании Ucom Карен Шабоян в Польше поделится с многочисленными представителями международных организаций лучшим опытом компании»,- говорится в распространенном компанией сообщении.
На первоначальном этапе Ucom строил свою сеть на базе устройств BLM 1500 и T-Series ONT компании «Эриксон» (Ericsson). Однако когда компания «Каликс» (Calix) приобрела ветвь «Эриксон» по производству устройств оптико-волоконной связи и провела работу по интеграции соответствующей платформы, компания перешла на использование системы Calix E7-20 Ethernet Service Access для обеспечения своих услуг.
«Инфраструктура широкополосного интернета в Армении получила развитие благодаря качественной оптико-волоконной сети «Юком». Компания уже предлагает  широкие возможности в области управления, образования и библиотечных услуг, создает новые мощные услуги, которыми люди могут пользоваться в своих домах и на рабочих местах, меняя их жизни и предоставляя новые возможности», - сказал главный вице-президент компании «Каликс», ответственный за международные продажи Энди Локкарт.