17:00 | 20.01.15 | Նորություններ | 6202
Մինչ այդ նա զբաղեցրել է «Վիմպելկոմ»-ի ենթակառուցվածքի զարգացման գծով փոխնախագահի («Ռուսաստան» բիզնես միավոր) պաշտոնը:
«Ուզում եմ շնորհավորել Անդրեյ Պատոկային ԱՊՀ բիզնես միավորի ղեկավարի նոր պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ և ակնկալում եմ համատեղ աշխատանքի շարունակություն»,- ասել է «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Ջո Լունդերը:
«Հպարտ եմ նման վստահության համար։ Նոր նշանակումը, առաջին հերթին, դիտում եմ որպես լուրջ պատասխանատվություն և մասնագիտական մարտահրավեր: ԱՊՀ բիզնես միավորն իր կառուցվածքով ամենաբարդ, միաժամանակ ամենադինամիկ և խոստումնալից միավորներից մեկն է «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ-ում: Այսօր բոլոր վեց շուկաները կա՛մ անցնում են տեխնոլոգիական զարգացման հերթական փուլին կա՛մ դեռևս գտնվում են դրա ընթացքում, այդ իսկ պատճառով կարծում եմ, որ հիմա մեր ուշադրության կենտրոնում պետք է լինի բաժանորդն իր պահանջներով և ակնկալիքներով: Հավատացած եմ, որ Beeline ապրանքանիշի դիրքերը ամրապնդելու գործում ամենաճիշտ ճանապարհը բաժանորդների գոհունակությանն ուղղված աշխատանքների իրականացումն է»,- ասել է Անդրեյ Պատոկան:

He previously held the post of VimpelCom Vice President for Infrastructure Development (Russia Business Unit).
“I’d like to congratulate Andrey Patoka on the appointment to the post of head of CIS Business Unit and I expect our joint work to continue”, said VimpelCom OJSC CEO Jo Lunder.
“I am proud for such trust. I first of all consider the new appointment as serious responsibility and professional challenge. The CIS Business Unit is the most complicated and at the same time dynamic and promising units by its structure within VimpelCom OJSC. All the six markets today either move on to the next phase of technological development or are still in the process, that’s why I think we should now focus on a customer with this demands and expectations. I am convinced works toward customer satisfaction is the right way to strengthen the positions of Beeline trademark”, said Andrey Patoka.