16:02 | 18.11.14 | Նորություններ | 3940
«Ոսկե ծիրան» Երեւանի միջազգային կինոփառատոնը եւ Webtv.am մշակութային ինտերնետ-հեռուստատեսությունը ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր հովանավորությամբ, սկսում են «Web Ծիրան» համահայկական չորրորդ առցանց  կինոփառատոնը:
Այն մեկնարկում է 2014թ. նոյեմբերի 18-ին եւ կավարտվի 2015թ.-ի փետրվարի 25-ին:
«Արդեն չորրորդ անգամ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հովանավորում է WebԾիրան համահայկական առցանց կինոփառատոնը: Մշակութային կարեւոր այս իրադարձություն շնորհիվ հանրության դատին են ներկայացվում երիտասարդ կինոարտադրողների աշխատանքները: Փառատոնը սկսնակ ռեժիսորներին հնարավորություն է տալիս առանց խոշոր ֆինանսական ներդրման իրենց ֆիլմերը ներկայացնել հանդիսատեսին: Այս կարեւոր նախաձեռնության շնորհիվ տարբեր երկրների սիրողական ֆիլմարտադրողներին տրվում է եզակի հարթակ՝ իրենց տաղանդը բացահայտելու, ճանաչում ձեռք բերելու եւ պրոդյուսերների ուշադրությունն իրենց աշխատանքների վրա հրավիրելու համար»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Փառատոնի մասնակիցների համար սահմանվել է 1 գլխավոր եւ 2 խրախուսական մրցանակ: Գլխավոր մրցանակակիրը կպարգեւատրվի 400 000 ՀՀ դրամով եւ հատուկ դիպլոմով:
Ինչպես գլխավոր, այնպես էլ խրախուսական մրցանակակիրները կստանան նաեւ նկարահանող պրոֆեսիոնալ տեխնիկայից 10 օր անվճար օգտվելու հնարավորություն:
Ամենաշատ դիտումներ արձանագրած ֆիլմը կարժանանա «Համակրանք» խրախուսական մրցանակի:
«Web Ծիրան» 4-րդ համահայկական առցանց կինոփառատոնի արդյունքները կհրապարակվեն 2015թ. փետրվարի 25-ից մարտի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում:

16:02 | 18.11.14 | Новости | 3670
Ереванский международный кинофестиваль «Золотой абрикос» и культурное интернет-телевидение Webtv.am объявили об открытии 4-го всеармянского онлайн кинофестиваля «WebАбрикос», генеральным спонсором которого является компания ВиваСелл-МТС.
Фестиваль стартует 18 ноября 2014 года и завершится 25 февраля 2015 года.
«Уже в четвертый раз ВиваСелл-МТС спонсирует всеармянский онлайн-фестиваль «Web Абрикос». Благодаря этому важному культурному событию на суд общественности был представлен ряд работ молодых кинематографистов. Фестиваль позволяет начинающим режиссерам демонстрировать зрителям свои фильмы без крупных финансовых расходов. Благодаря этой важной инициативе множество кинематографистов-любителей по всему миру получили возможность раскрыть свой талант, получить признание и привлечь внимание продюсеров», - сказал гендиретор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Для участников фестиваля учреждены одна главная и два поощрительных приза. Победитель получит специальный диплом, а также денежное вознаграждение в размере 400 тысяч драмов.
Обладатели главного и поощрительных призов получат возможность бесплатно пользоваться профессиональной видеотехникой в течение 10 дней.
Фильм, набравший наибольшее количество просмотров, получит поощрительный приз «Симпатия».
Итоги 4-го всеармянского онлайн-фестиваля «WebАбрикос» будут подведены в период с 25 февраля по 5 марта 2015 года.