13:38 | 19.05.14 | Նորություններ | 5227
ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2014թ. ապրիլի 2–ի որոշման համաձայն, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի պաշտոնական կայքէջում հրապարակվել է ընկերության շարժական կապի ծածկույթով ապահովված եւ ծածկույթ չունեցող բնակավայրերի ցանկը:
Ընկերության կայքում հասանելի է նաեւ ծածկույթով ապահովված բնակավայրերում կիրառվող համապատասխան տեխնոլոգիաների ու մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
Տվյալ տեղեկությունները հասանելի են նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման բոլոր կենտրոններում:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ մարտի վերջին ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Սամվել Արաբաջյանն ասել էր, որ Հայաստանում այլեւս չկա որեւէ բնակավայր, որտեղ բացակայում է բջջային կապի ծածկույթ:
Նրա խոսքով, Հայաստանի տարածքի 68%-ում առկա են 3 օպերատորների ծառայությունները, 23%-ում՝ 2 օպերատորների, 8,5%-ում գործում է միայն մեկը:
Սամվել Արաբաջյանը հավելել էր, որ, հանձնաժողովի որոշման համաձայն, օպերատորներն իրենց կայքերում պետք է տեղեկատվություն հրապարակեն, թե որ բնակավայրերում է առկա իրենց կողմից մատուցվող ծառայությունը՝ նշելով օգտագործվող տեխնոլոգիաները: Նույնը վերաբերում է նաեւ այն բնակավայրերի ցանկին, որտեղ բացակայում է բջջային կապի ծածկույթը:

13:38 | 19.05.14 | Новости | 5216
В соответствии с решением Комиссии по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ), принятым 2 апреля 2014г., список населенных пунктов с покрытием и без покрытия сети ВиваСелл-МТС опубликован на официальном сайте компании.
Компания ВиваСелл-МТС опубликовала на своем сайте также информацию о предоставляемых услугах и технологиях, применяемых в населенных пунктах.
Помимо сайта вся информация доступна также во всех центрах обслуживания ВиваСелл-МТС.
Медиамакс напоминает, что в конце марта член КРОУ Самвел Арабаджян сказал, что в Армении больше нет ни одного населенного пункта без покрытия сотовой связи.
По его словам, на 68% территории Армении действуют услуги 3 операторов, на 23% - 2 операторов, и на 8,5% действует только один из них.
Самвел Арабаджян добавил, что, согласно решению Комиссии, операторы будут обязаны публиковать на своих сайтах список тех населенных пунктов, где доступны их услуги, с указанием используемых технологий. Операторы обязаны предоставить также информацию о населенных пунктах, в которых у них нет покрытия.