10:36 | 14.04.14 | Նորություններ | exclusive 5097
Հայաստանում MNP (Mobile number portability) ծառայության ներդրումից հետո Beeline ցանց է տեղափոխվել 525 բաժանորդ:
Այդ մասին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մենք չենք տեսնում այդ ծառայության հսկայական պահանջարկը: Այսօր, երբ առկա է մարդուն սոցիալական ցանցերում, այլ ոչ թե բջջային հեռախոսահամարի միջոցով գտնելու հնարավորությունը, այդ համարի արժեքը նվազում է»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Նա տեղեկացրել է, որ ԱրմենՏելի ցանց է վերադարձել այն բաժանորդների մի մասը, ովքեր անցում էին կատարել այլ օպերատորների ցանցեր ապրիլի 1-ին MNP ծառայության ներդրումից հետո:
«Դա նույնպես հետաքրքիր միտում է: Որոշ բաժանորդներ հետաքրքրվում են նորություններով կամ պարզապես հետեւում են բոլոր նորամուծություններին, եւ նոր ծառայությունը փորձելուց հետո նրանց մի մասը ետ վերադարձավ»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Խոսելով Հայաստանում MNP ծառայության ներդրման նպատակահարմարության մասին` Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ ԱրմենՏելը հատուկ ուշադրություն է դարձրել խնդրի տեխնիկական մասին:
«Ամենակարեւորն այն է, որ ծառայությունը գործում է: Մեզ համար կարեւոր է, որպեսզի անցում կատարած բաժանորդները որեւէ անհարմարություն չզգան: Մենք բաժանորդներից ցանցի աշխատանքի վերաբերյալ բողոքներ չենք ստացել, եւ դա արդեն իսկ մեծ ձեռքբերում է»,- ասել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրենը:

10:36 | 14.04.14 | News | exclusive 4715
After the introduction of MNP (Mobile Number Portability) service in Armenia only 525 subscribers ported their numbers to Beeline network.
ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin told this Mediamax.
“We have not observed huge demand for this service. Now that it is possible to find a person via social networks and not mobile number, the value of that number diminishes”, said Andrey Pyatakhin.
He noted that part of subscribers who had switched to other operators returned to ArmenTel after the introduction of MNP service on April 1.
“It’s also an interesting trend. There are subscribers who are interested in novelties or simply keep up with trendy innovations and after enjoying their benefits, part of them returned to our network”, said Andrey Pyatakhin.
Talking about the appropriateness of MNP service in Armenia, Andrey Pyatakhin stated that ArmenTel has paid special attention to the technical part.
“Most importantly, this service functions. It is highly important for us not to let subscribers porting their numbers to our network feel any inconvenience. We have not received any complaints with regard to network operation, and it’s already a great achievement”, said ArmenTel CEO.