11:59 | 10.04.14 | Նորություններ | 5569
Այսօր Orange Armenia-ն հայտարարել է “Շիրակ:” ֆուտբոլային ակումբի հետ իր համագործակցության մեկնարկի մասին:
Համագործակցության շրջանակներում Orange-ը սատարելու է ակումբի մանկապատանեկան դպրոցի 400 սաներին` տրամադրելով խաղային համազգեստ:
“Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբը Հայաստանի 5 տարիքային առաջնություններում ներկայացնում են տարբեր տարիքային 7 թիմերի անդամ 175 երեխաներ՝ վերջիններիս Orange-ը տրամադրելու է խաղային, մարզումային եւ ներկայացուցչական նոր համազգեստներ, մարզումային ժիլետներ, ինչպես նաեւ պրոֆեսիոնալ խաղակոշիկներ:
«Orange-ը մեծապես կարեւորում է աջակցությունը երեխաներին: Այսօր ուրախ ենք “Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբի հետ մեկնարկել այս համագործակցությունը, քանի որ այն հնարավորություն կտա թեթեւացնել Գյումրիի ընտանիքների ֆինանսական բեռն ու ֆուտբոլը գյումրեցիների համար դարձնել առավել հասանելի: Հավատացած ենք, որ այս համագործակցությունը նաեւ կնպաստի յուրաքանչյուր գյումրեցու հպարտությունը հանդիսացող “Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբի երկարաժամկետ հաջողությանը, քանի որ Գյումրիի ֆուտբոլային դպրոցի ամենատաղանդավոր սաները “Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբի ապագա պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներն են,» - ասել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
«Orange-ի հետ մեր համագործակցութունը մեծ աջակցություն կլինի սպորտային ավանդույթներով հարուստ Գյումրիում ֆուտբոլի զարգացման համար: Orange-ի այս քայլը գնահատելի է, որովհետեւ Շիրակի մարզը եւ մասնավորապես Գյումրին սոցիալական առումով ամենախոցելին են Հայաստանում: Կարծում եմ` այն մեծ ոգեւորություն կառաջացնի «Շիրակի» մարզադպրոցի մանկապատանեկան տարիքային խմբի սաների եւ ընդհանուր առմամբ` ակումբի շրջանում: Հուսով եմ` այս ձեռնարկը սկիզբ կդառնա Orange-ի հետ «Շիրակի» համագործակցության հետագա զարգացմանը» - նշել է ակումբի նախագահ Արման Սահակյանը:

11:59 | 10.04.14 | Новости | 5552
В рамках сотрудничества Orange поддержит 400 учеников детской школы клуба, предоставив им спортивную форму.
В 5 возрастных первенствах Армении футбольный клуб “Ширак” представляют 175 детей из 7 команд, которым Orange предоставит новые формы для игр, тренировок, представительские формы, тренировочные жилеты, а также профессиональную спортивную обувь.
«Orange придает большое значение поддержке детей. Мы рады сегодня начать сотрудничество с футбольным клубом “Ширак”, так как оно предоставит возможность облегчить финансовое бремя семей в Гюмри и сделать футбол более доступным для жителей города. Мы уверены, что это сотрудничество будет способствовать долгосрочному успеху футбольного клуба “Ширак”, который является гордостью всех местных жителей, так как наиболее талантливые ученики футбольной школы Гюмри являются будущими профессиональными футболистами этого клуба»,- сказал гендиректор компании Orange Armenia Франсис Желибтер.
«Наше сотрудничество с Orange будет серьезным вкладом в развитие футбола в Гюмри, где есть богатые спортивные традиции. Данный шаг Orange высоко оценивается, так как Ширакская область, а в частности Гюмри, является самой уязвимой в Армении в социальном аспекте. Думаю, этот шаг вызовет большой ажиотаж среди учеников детской возрастной группы и клуба в делом. Надеюсь, эта инициатива станет стартом дальнейшего сотрудничества клуба “Ширак” и компании Orange»,- отметил президент клуба Арман Саакян.