11:59 | 10.04.14 | Նորություններ | 5569
Այսօր Orange Armenia-ն հայտարարել է “Շիրակ:” ֆուտբոլային ակումբի հետ իր համագործակցության մեկնարկի մասին:
Համագործակցության շրջանակներում Orange-ը սատարելու է ակումբի մանկապատանեկան դպրոցի 400 սաներին` տրամադրելով խաղային համազգեստ:
“Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբը Հայաստանի 5 տարիքային առաջնություններում ներկայացնում են տարբեր տարիքային 7 թիմերի անդամ 175 երեխաներ՝ վերջիններիս Orange-ը տրամադրելու է խաղային, մարզումային եւ ներկայացուցչական նոր համազգեստներ, մարզումային ժիլետներ, ինչպես նաեւ պրոֆեսիոնալ խաղակոշիկներ:
«Orange-ը մեծապես կարեւորում է աջակցությունը երեխաներին: Այսօր ուրախ ենք “Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբի հետ մեկնարկել այս համագործակցությունը, քանի որ այն հնարավորություն կտա թեթեւացնել Գյումրիի ընտանիքների ֆինանսական բեռն ու ֆուտբոլը գյումրեցիների համար դարձնել առավել հասանելի: Հավատացած ենք, որ այս համագործակցությունը նաեւ կնպաստի յուրաքանչյուր գյումրեցու հպարտությունը հանդիսացող “Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբի երկարաժամկետ հաջողությանը, քանի որ Գյումրիի ֆուտբոլային դպրոցի ամենատաղանդավոր սաները “Շիրակ” ֆուտբոլային ակումբի ապագա պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստներն են,» - ասել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
«Orange-ի հետ մեր համագործակցութունը մեծ աջակցություն կլինի սպորտային ավանդույթներով հարուստ Գյումրիում ֆուտբոլի զարգացման համար: Orange-ի այս քայլը գնահատելի է, որովհետեւ Շիրակի մարզը եւ մասնավորապես Գյումրին սոցիալական առումով ամենախոցելին են Հայաստանում: Կարծում եմ` այն մեծ ոգեւորություն կառաջացնի «Շիրակի» մարզադպրոցի մանկապատանեկան տարիքային խմբի սաների եւ ընդհանուր առմամբ` ակումբի շրջանում: Հուսով եմ` այս ձեռնարկը սկիզբ կդառնա Orange-ի հետ «Շիրակի» համագործակցության հետագա զարգացմանը» - նշել է ակումբի նախագահ Արման Սահակյանը:

11:59 | 10.04.14 | News | 5547
Today Orange Armenia has announced the launch of a partnership with Shirak FC. In the frame of this cooperation Orange will support the 400 children of Shirak FC youth school providing them training uniforms.
Orange will as wll provide new sets of uniforms for trainings and official games, sport vests, as well as professional footwear to 175 children, representing Shirak  in 5 championship of Armenia of various age categories.
“Orange puts a lot of importance in supporting children. Today we are glad to launch this partnership with Shirak FC, as it will enable us to ease the financial burden for Gyumri families and make football more affordable for citizens of Gyumri.  We believe that it will, as well, contribute to the long term success of Shirak FC – the pride of any Gyumretsi - as the most talented members of this school are the future professional players of the club” said Francis Gelibter, General Director of Orange Armenia.
“This cooperation with Orange will be of great support to the development of football in Gyumri - a town with rich sports traditions. This step of Orange is very appreciated, as Shirak region, and in particular Gyumri, are among the most vulnerable in terms of social condition of the population. I believe this initiative will be greeted with excitement by the members of the Shirak youth school and by the Club in general. I hope this initiative will be the start of the developing cooperation between Orange and Shirak” mentioned Arman Sahakyan, the president of Shirak FC.