12:27 | 18.02.14 | Նորություններ | 5836
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարժական կապի այլ օպերատորների հետ համատեղ իրականացնում է անհրաժեշտ կազմակերպչական աշխատանքները` շարժական կապի համարների տեղափոխելիության համակարգը (Mobile Number Portability-MNP) ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) կողմից սահմանված կարգով եւ ժամկետներում գործարկելու համար:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հարցմանն ի պատասխան ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամուլի քարտուղար Վահե Իսահակյանը:
Նա նշել է, որ «ընկերությունը էական միջոցներ է ներդրել ինչպես տեխնիկական վերազինման, այնպես էլ անձնակազմի` նշված ծառայության մատուցման համապատասխան հմտություններով վերապատրաստման համար»:
Վահե Իսահակյանը նկատել է, որ Կենտրոնացված տվյալների բազայի շահագործումը բարդ խնդիր է եւ բոլոր ներգրավված կողմերից պահանջում է համակարգված աշխատանք:
«Ծառայության գործարկման նախապատրաստական փուլում պարբերաբար ի հայտ են գալիս տարբեր տեխնիկական խնդիրներ, որոնց կարգավորման ուղղությամբ
ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցներ»,- ասել է նա:
Վահե Իսահակյանն ասել է, որ Կենտրոնացված տվյալների բազան եւ ծառայությունն առհասարակ ներկայումս գտնվում են փորձարկման փուլում:

12:27 | 18.02.14 | Новости | 4094
ВиваСелл-МТС вместе с остальными операторами мобильной связи проводит необходимые организационные работы для запуска системы переносимости номеров мобильной связи (Mobile Number Portability-MNP) согласно порядку и графику, установленным Комиссией по регулированию общественных услуг (КРОУ).
Об этом Медиамакс сообщил пресс-секретарь ВиваСелл-МТС Ваге Исаакян.
Он отметил, что «компания вложила существенные средства как для технического переоснащения, так и для переподготовки кадров».
По словам Ваге Исаакяна, эксплуатация Централизованной базы данных - достаточно сложная задача, решение которой требует скоординированной работы вовлеченных сторон.
«В ходе подготовительного периода запуска данной услуги периодически выявляются различные проблемы технического характера, для решения которых применяются необходимые средства», - сказал он.
Ваге Исаакян сказал, что Централизованная база данных и сама услуга MNP в настоящее время проходят тестирование.