16:07 | 14.02.14 | Նորություններ | 5985
Երեւանի Ավան համայնքի թիվ 170 ավագ դպրոցում այսօր վերաբացվել է «Յուքոմ» ընկերության կողմից վերանորոգված եւ կահավորված համակարգչային դասարանը:
Ինչպես տեղեկացնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը, համակարգչային դասարանը Ucom ընկերության կողմից վերանորագված թվով 7-րդ է Երեւանում:
“Բանիմաց, ինֆորմացված, բոլոր ասպարեզներում մրցունակ սերունդ ունենալու համար մեզ անհրաժեշտ է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով հագեցած եւ համաշխարհային զարգացումներին համընթաց քայլող դպրոց”, - ասել է ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը՝ նշելով, որ Ucom-ը մշտապես աջակցելու է կրթության եւ գիտության ոլորտներին:
Ucom ընկերության եւ Երեւանի քաղաքապետարանի միջեւ կնքված հուշագրով, ընկերությունը պատրաստականություն է հայտնել վերանորոգել 15 երեւանյան դպրոցների համակարգչային սենյակները:

16:07 | 14.02.14 | Новости | 5644
В старшей школе N170 столичной общины Аван сегодня открылся компьютерный класс, отремонтированный и обставленный компанией Ucom.
Как сообщает пресс-служба компании, это уже 7-й по счету компьютерный класс в Ереване, отремонтированный Ucom-ом.
«Чтобы наше молодое поколение было образованным, информированным и конкурентоспособным, наши школы должны шагать наравне с мировыми процессами развития, а также быть оснащены современными технологиями»,- сказал директор компании Айк Есаян, добавив, что Ucom будет продолжать содействовать сферам образования и науки.
В рамках подписанного между компанией и мэрией Еревана меморандума компания Ucom намерена отремонтировать 15 компьютерных классов в школах Еревана.