16:32 | 20.01.14 | Նորություններ | 4638
Այսօր հայտնի են դարձել «Մեկնեք Փարիզ իրար հետ» առաջարկի հաղթողները, ովքեր 2013թ. դեկտեմբերի 10-ից մինչեւ 2014թ. հունվարի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ակտիվացրել են 1000-րդ Orange «Իրար հետ» փաթեթը:
Երեւանի բնակիչներ Գարիկ Հարությունյանը եւ Ալինա Ավետիսյանը Orange-ի կողմից կստանան Փարիզ մեկնելու եւ այնտեղ շաբաթ եւ կիրակի օրեր անցկացնելու հնարավորություն: Ուղեգիրը կներառի օդանավի տոմսեր, ինչպես նաեւ` հյուրանոց Փարիզում:
«Orange-ը սիրում է իր բաժանորդներին անակնկալներ մատուցել եւ այսօր հատուկ ուրախությամբ հանձնում ենք այս յուրահատուկ նվերը, որը մեր այս երկու բաժանորդների համար 2014 թվականի շատ հետաքրքիր սկիզբ կհանդիսանա», - ասել է Օրանժ Արմենիայի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Նրանք, ովքեր Orange-ին կմիանան մինչեւ փետրվարի 15-ը եւ կակտիվացնեն Orange «Իրար հետ» փաթեթն իրենց ընկերների կամ ընտանիքի անդամների հետ (2-4 անդամներով), ամբողջ տարին իրար հետ կխոսեն անվճար:
Իրար հետ անվճար խոսելու առաջարկը գործում է կանխավճարային ծառայության բոլոր սակագնային պլանների բաժանորդների համար, ովքեր կարող են փաթեթում ներառել նաեւ Դելֆին, Թիթեռ կամ Պանտերա ամսական ծառայություններից օգտվող բաժանորդների:

Today Orange has announced the names of the winners of the “Travel to Paris Together” offer, who activated the 1000th Orange “With Each Other” pack between December 10, 2013 and January 15, 2014.
Citizens of Yerevan Garik Harutyunyan and Alina Avetisyan will recieve from Orange an opportunity to travel to Paris and spend a weekend there. The travel pack will include air tickets, as well as a hotel in Paris.
“Orange likes to surprise its subscribers and today it is with great joy that we present this special gift, which will be a very interesting start of the year 2014 for our two subscribers. The opportunity to spend several days in Paris, especially with the close ones, is probably the best gift Orange can offer to its subscribers,” noted Aram Mkrtchyan, Marketing Director of Orange Armenia.
Those who will join Orange before February 15 and will activate Orange “With Each Other” pack with their friends or family members (2 to 4 persons), will talk to each other for free as much as they wish during the whole year.
The offer to talk to each other for free will be available to all Let’s Talk prepaid customers, who can also include in their pack customers of Dolphin, Butterfly or Panther monthly subscriptions.
In order to create a new “With Each Other” pack or to invite a new member into the pack, customers should simply dial *140#.