11:16 | 29.11.13 | Նորություններ | 4980
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Տեխնոլոգիական Զարգացման Կենտրոն» hիմնադրամը հայտարարում են հայալեզու բջջային հավելվածների ստեղծմանն ուղղված ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի շրջանակում կազմակերպիչները հրավիրում են ՀՀ տարածքում գործող անհատներին եւ կազմակերպություններին ներկայացնել բջջային բովանդակության զարգացմանն ուղղված համագործակցության առաջարկ՝ բեռնելով դրանք app.am կայքում www.app.am/submit.html հասցեում տեղադրված հատուկ հավելվածի միջոցով:
Ծրագիր-առաջարկները կարող են ներկայացվել սկսած սույն թվականի դեկտեմբերի 1-ից մինչեւ 2014 թվականի մարտի 31-ը: Ներկայացված առաջարկները կուսումնասիրվեն ծրագիրն իրականացնող խմբի կողմից եւ ամենախոստումնալից գաղափարների հեղինակները կստանան ֆինանսական աջակցություն հիմնադրամի կողմից:
«Բջջային հավելվածներն օրեցօր ավելի մեծ պահանջարկ են վայելում եւ դարձել են մարդկանց առօրեական անհրաժեշտություններից մեկը: Հավելվածներից շատ քչերն են հարմարեցված հայ հասարակությանը եւ հայերեն լեզվին: Համոզված եմ, որ այս ծրագիրը մեծապես կնպաստի հայալեզու բջջային հավելվածների շուկայի զարգացմանը եւ կխթանի երիտասարդների ներգրավվածությունը զարգացման մեծ ներուժ ունեցող բնագավառում», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

11:16 | 29.11.13 | Новости | 4973
АрменТел (торговая марка Beeline) совместно с Фондом «Центр технологического развития» в рамках международной конференции AppCON 2013 объявляют о старте программы, направленной на создание армяноязычных мобильных приложений.
Организаторы в рамках программы приглашают действующих на территории Армении физических и юридических лиц представить предложения о сотрудничестве, направленные на развитие мобильного содержания, загрузив их через специальную форму, размещенную на сайте app.am по адресу www.app.am/submit.html.
Предложения о сотрудничестве могут быть представлены, начиная с 1 декабря и до 31 марта 2014 года. Представленные предложения будут изучены группой, осуществляющей проект, и авторы самых многообещающих идей получат финансовую поддержку фонда.
«Мобильные приложения с каждым днем становятся все более востребованными и уже стали каждодневной необходимостью. Немногие из приложений приспособлены к армянскому языку и общественности. Уверен, что эта программа даст существенный толчок для развития рынка мобильных приложений и поспособствует вовлечению молодежи в сферу, имеющую огромный потенциал. АрменТел, являясь крупнейшим телеком оператором Армении, продолжит содействие программам, направленным на дальнейшее развитие рынка и помогут сделать жизнь людей лучше», - отметил гендиректор компании Андрей Пятахин.