16:55 | 17.10.13 | Նորություններ | 5306
Սինոփսիս Արմենիայի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիային (ԵԿՏԱ) համագործակցության շրջանականերում բացվել է կրթական նոր լաբորատորիա:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շուրջ 31 մլն դրամ է հատկացրել ԵԿՏԱ-ին`«Կապի միջոցների միկրոէլեկտրոնային սխեմաներ եւ համակարգեր» ամբիոնում կրթական ժամանակակից երրորդ լաբորատորիան ստեղծելու համար:
2011թ.-ին կողմերը եռակողմ համաձայնագիր էին ստորագրել կրթական համատեղ ծրագրի ստեղծման մասին` ուղղված ՏՀՏ ոլորտի մասնագետներ պատրաստելուն:
Երեք տարվա ընթացքում ստեղծվել է կրթական երեք լաբորատորիա, որի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ներդրել է շուրջ 74 մլն. դրամ:
«Կրթությունն այն ոլորտն է, որի զարգացման համար անհրաժեշտ են լավ հաշվարկված եւ նպատակաուղղված ծրագրեր: Այստեղ ներդրված միջոցները հիմնականում արդյունք են տալիս ոչ թե անմիջապես, այլ`տարիներ հետո: Դրանք, սակայն, անգնահատելի են ու չափազանց կարեւոր` երկրի ապագան կանխորոշելու հարցում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:55 | 17.10.13 | Новости | 5291
В рамках сотрудничества компаний Синопсис Армения, ВиваСелл-МТС и Европейской региональной образовательной академии (ЕРОА) открылась новая лаборатория.
ВиваСелл-МТС предоставил ЕРОА свыше 31 млн драмов для создания третьей современной образовательной лаборатории на кафедре «Микроэлектронные схемы и системы средств связи».
В 2011 году обе компании и Академия подписали соглашение о разработке совместной образовательной программы, направленной на подготовку кадров в сфере информационно-коммуникативных технологий.
В течение трех лет были созданы три лаборатории, для создание которых компания ВиваСелл-МТС выделила около 74 млн драмов.
«Образование – это сфера, для развития которой необходимы хорошо просчитанные и целенаправленные программы. Инвестиции в этой сфере дают плоды не сразу, а в течение нескольких лет. Но при этом они очень важны для формирования будущего страны», - сказал гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.