09:34 | 20.01.12 | Նորություններ | 2687
Երեւան/Մեդիամաքս/. Symantec ընկերությունը միացել է Ադրբեջանի տարբեր հաստատությունների եւ հասարակական կազմակերպությունների կայքերի դեմ իրականացված հաքերական գրոհների հետաքննությանը:
Ինչպես «Տրենդ»-ին հայտնել է Ղազախստանում, Կենտրոնական Ասիայում եւ Հարավային Կովկասում Symantec-ի վաճառքի գծով տնօրեն Ալեքսանդր Յակունինը, ընկերությունն առաջարկել է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել, որոնք, ինչպես անվտանգության ցանկացած միջոց, չեն հրապարակվի:
«Դժվար թե տուժած կողմը հարձակվող կողմի հետ կիսվի այն տեղեկությամբ, թե ինչպիսի քայլեր է ձեռնարկել նման միջադեպերից պաշտպանվելու համար: Այնուհանդերձ, ասեմ, որ աշխատանքն ընթացքի մեջ է, եւ նախաձեռնվում են համապատասխան միջոցներ», - ասել է Յակունինը:
Ինչ վերաբերում է լուրերին այն մասին, որ այս գրոհն իրականացվել է որոշակի պետության կողմից, ապա, նրա կարծիքով, դրանք միայն ասեկոսեներ են եւ հաստատման կարիք ունեն:
«Դա ահռելի աշխատանք է, որը մենք պետք է իրականացնենք: Եվ, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ այս տեղեկությունը ռազմավարական նշանակություն ունի, ինչպես եւ մնացած այլ դեպքերում, այն կլինի գաղտնի»,- ասել է Յակունինը:

09:34 | 20.01.12 | Новости | 2692
Ереван/Медиамакс/. Компания Symantec подключилась к расследованию хакерских атак, осуществленных в на информационные ресурсы различных ведомств и общественных организаций Азербайджана.
Как сообщил Trend директор по продажам Symantec в Казахстане, Центральной Азии и на Южном Кавказе Александр Якунин, компания предложила предпринять соответствующие действия, которые, как и любые меры безопасности, не афишируются.
«Вряд ли потерпевшая сторона поделится с атакующей стороной информацией о том, какие меры она предприняла, чтобы защититься от подобного рода инцидентов. Тем не менее, скажу, что работа ведется, и соответствующие меры предпринимаются», - сказал Якунин.
Что касается слухов о том, что эта атака была осуществлена определенным государством, то, по его мнению, они остаются слухами и требуют подтверждения.
«Это большая работа, которую мы будем вести. И, учитывая, что эта информация представляет стратегическую важность, она, как и в любом другом подобном случае, будет закрытой», - сказал Якунин.