18:06 | 13.10.11 | Նորություններ | 4809
«Կասպերսկու լաբորատորիա»-ի մասնագետները Երեւանում ժամանակակից կիբերվտանգների մասին դասախոսություն են կարդացել
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Կասպերսկու լաբորատորիա»-ի մասնագետներն այսօր Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում (ՀՊՃՀ) ներկայացրել են ընկերության զարգացման պատմությունը, կրթական ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, ինչպես նաեւ ժամանակակից կիբերվտանգները:
«Կասպերսկու լաբորատորիա»-ի ռուսաստանյան հետազոտական կենտրոնի ղեկավար  Սերգեյ Նովիկովը հայտնել է, որ եթե մի քանի տարի առաջ լաբորատորիայի տվյալների բազա օրական 30 հազար վիրուսներ եւ վտանգավոր ծրագրեր էին մտնում, ապա ներկայումս դրանց թիվը միջինում օրական 70 հազար է կազմում:
Սերգեյ Նովիկովը նշել է, որ բացի վիրուսների դինամիկ աճից, նկատվում է նաեւ դրանց բարդացման միտում, ինչպես նաեւ հարձակումներ աճ մասնավոր եւ պետական հատվածի նկատմամբ:
Կրթական ծրագրերի գծով «Կասպերսկու լաբորատորիա»-ի մենեջեր Իրինա Սելեզնյովան ներկայացրել է ընկերության կրթական ծրագրերն ու նախաձեռնությունները: Նա հայտնել է, որ բացի համակարգչային անվտանգության մասին անձնական կրթական ձեռնարկների մշակումից, որոնք հասանելի են անվճար ներբեռնման համար ընկերության կայքում՝ ընկերությունն ամսական երկու անգամ վեբինարներ (առցանց սեմինարներ) է անցկացնում, որոնցից մեկը սպասվում է հոկտեմբերի 18-ին եւ նվիրված կլինի սոցիալական ցանցերի վտանգներին:
Ընկերության կրթական նախաձեռնությունների մասին տեղեկատվությունը հասանելի է այստեղ` www.kasperskyacademy.com/ru:
«Կասպերսկու լաբորատորիա»-ի մասնագետների հանդիպումը դասախոսների եւ ուսանողների հետ ՀՊՃՀ-ն կազմակերպել էր տեղեկատվական անվտանգության եւ ծրագրային ապահովման ամբիոնի 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում:

18:06 | 13.10.11 | Новости | 3603
Ереван/Медиамакс/. Специалисты «Лаборатории Касперского» представили сегодня в Государственном инженерном университете Армении (ГИУА) в Ереване историю развития компании, ее образовательные программы и инициативы, а также современные киберугрозы.
Руководитель российского исследовательского центра «Лаборатории Касперского» Сергей Новиков сообщил, что если несколько лет назад в базу данных лаборатории ежедневно поступало 30 тыс. вирусов и вредоносных программ, то в настоящее время их число составляет в среднем 70 тыс. в день.
Сергей Новиков отметил, что помимо динамичного роста вирусов, наблюдается также тенденция их усложнения, а также учащение атак киберпреступников на корпоративный и государственный сектора.
Менеджер «Лаборатории Касперского» по образовательным программам Ирина Селезнева представила образовательные программы и инициативы компании. Она сообщила, что помимо составления собственных учебных пособий по компьютерной безопасности, которые доступны для бесплатного скачивания на сайте компании, компания 2 раза в месяц проводит вебинары (онлайн семинары), ближайший из которых пройдет 18 октября и будет посвящен угрозам в социальных сетях.
Менеджер по образовательным программам «Лаборатории Касперского» поделилась также информацией о ежегодных конференциях, которые проводит компания, а также о возможности прохождения в ней студенческой практики.
Информация об образовательных инициатовах «Лаборатории Касперского» доступна по адресу www.kasperskyacademy.com/ru.
Встречу специалистов «Лаборатории Касперского» с преподавателями и студентами ГИУА организовал университет в рамках мероприятий, посвященных 20-летию кафедры информационной безопасности и программного обеспечения.