17:53 | 17.09.11 | Նորություններ | 2661
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելն (ապրանքանիշը Beeline) աջակցել է Հայաստանի անկախության 20-րդ տարեդարձին նվիրված ցուցահանդեսի անցկացմանը, որը բացվել այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում:
ԱրմենՏելի աջակցությամբ տպագրվել է «Անկախության ներկապնակը»  պատկերագիրք, որը ներառում է ցուցահանդեսին ներկայացված 62 աշխատանքները:
«Ցուցահանդեսին ներկայացված աշխատանքներն արտացոլում են հեղինակների սերը դեպի հայրենիքը, ցույց են տալիս այն ճանապարհը, որն անցել է հայ ժողովուրդը անկախության հռչակումից հետո», - ցուցահանդեսի մասնակիցներին ուղված խոսքում նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ցուցահանդեսն կազմակերպիչներն են Արարատյան Հայրապետական թեմը և Աշխարհի հայ նկարիչների միավորումը: Ցուցահանդեսի ավարտից հետո բոլոր աշխատանքները կփոխանցվեն Հայաստանի Ազգային պատկերասրահին:

Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) оказала содействие в проведении выставки, приуроченной ко дню независимости Армении, которая открылась сегодня в здании Национальной галереи искусств Армении.
При содействии компании «АрменТел» издан иллюстрированный каталог «Палитра Независимости», включающий 62 произведения, представленных на выставке, сообщили в пресс-службе компании.
«Тематика работ, представленных сегодня на выставке, отражает любовь авторов к Родине, показывает путь, который прошел армянский народ со дня обретения независимости», - отметил в обращении к участникам выставки генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Организаторами выставки являются Араратская Патриаршая епархия  Армянской Апостольской церкви и Союз армянских художников мира. После завершения выставки все работы будут переданы фонду Национальной галереи искусств Армении.