09:41 | 30.08.11 | Նորություններ | 3018
Երեւան: Մեդիամաքս:Opera Software-ը հրապարակել է ընթացիկ տարվա երկրորդ եռամսյակի ֆինանսական հաշվետվությունը:
Ինչպես հաղորդում է 3dnews.ru-ն, 2011-ի ապրիլ, մայիս եւ հունիս ամիսները ընկերության համար ռեկորդային էին: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ընկերության ընդհանուր եկամուտները աճել են 38%-ով: Ընդ որում` ինտերնետ սարքերից ստացված եկամուտը  կազմել է 32%:
Opera-ի դեսքթոփային տարբերակից ստացված եկամուտը, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է շուրջ 20%-ով: Նման աճը պայմանավորված է ARPU-ի աճով (մեկ սպառողից ստացած միջին եկամուտ), ինչն, իր հերթին որոնման տարածաշրջանային պրովայդերներից, ինչպիսին է օրինակ Яндекс-ը, ստացած եկամտի աճի հետեւանք է:

09:41 | 30.08.11 | Новости | 3013
Как сообщает 3dnews.ru, апрель, май и июнь 2011 года были рекордными для компании. Ее общие доходы выросли на 38% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. При этом увеличение доходов от интернет-устройств составило 32%.
Рост прибылей от десктопной версии Opera составил около 20%, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Такой рост объясняется увеличением ARPU (средней выручкой на одного пользователя), что, в свою очередь, является следствием увеличения доходов от региональных провайдеров поиска, таких как Яндекс.
В целом, Opera Software стала получать больше денег от рекламы, веб-поиска, лицензионных соглашений с операторами и меньше - от разработчиков мобильных устройств.