09:38 | 30.08.11 | Նորություններ | 3594
Երեւան: Մեդիամաքս:Samsung-ը պատրաստվում է թողարկել ChatON հաղորդագրությունների հավելումը, հաղորդում է BFM.ru-ն` վկայակոչելով Reuters-ը:
ChatON-ը կիրառելի կլինի բոլոր, այդ թվում` iPhone-ի եւ BlackBerry-ի սմարթֆոնների համար, ինչպես նաեւ սպառողներին հնարավորություն կտա ուղարկել տեքստեր, նկարներ, ձեռագիր հաղորդագրություններ եւ տեսահոլովակներ:
Samsung-ի ղեկավարությունը հույս ունի, որ այդպիսով կբարձրացնի ընկերության կողմից թողարկվող բջջայինների պահանջարկը, ինչպես նաեւ մարտահրավեր կնետի իր հակառակորդներին` Apple-ին եւ BlackBerry սմարթֆոնների արտադրող Research in Motion-ին:
ChatON հավելումը հասանելի կլինի 2011-ի հոկտեմբերից եւ նախապես կտեղադրվի ընկերության օպերացիոն համակարգի եւ ОС Android-ի հիման վրա աշխատող բջջայիններում եւ սմարթֆոններում:
Apple-ը իր հերթին նախատեսում է թողարկել iMessage նոր հավելումը, որը  iPhone սմարթֆոնների եւ iPad պլանշետների օգտվողներին համացանցում անվճար հաղորդագրություններ ուղարկելու հնարավորություն կտա:
Իսկ Research in Motion-ը մտադիր է բարձրացնել BlackBerry Messenger-ի հեղինակությունը` ներդնելով նոր երաժշտական ծառայություն:

09:38 | 30.08.11 | Новости | 3601
Ереван/Медиамакс/. Samsung собирается начать запуск приложения ChatON по отправке сообщений, передает BFM.ru cо ссылкой на Reuters.
По словам создателей, ChatON будет работать на всех смартфонах, включая iPhone и BlackBerry, а также позволит пользователям отправлять тексты, изображения, написанные от руки сообщения и видеоклипы.
Руководство Samsung надеется, что таким способом повысит спрос на выпускаемые компанией мобильные телефоны, а также бросит вызов своим соперникам, таким как Apple и Research in Motion, который является производителем бизнес-смартфонов BlackBerry.
По данным Samsung, приложение ChatON будет доступным с октября 2011 года и будет заранее установлено в мобильных телефонах и смартфонах, которые управляются собственной операционной системой компании и ОС Android.
Apple, в свою очередь, планирует начать производство нового приложения iMessage, которое даст возможность пользователям смартфонов iPhone и планшетов iPad отправлять бесплатные сообщения через Интернет.
А Research in Motion намерена повысить популярность BlackBerry Messenger, представив новый музыкальный сервис.