16:10 | 07.07.11 | Նորություններ | 2826
Երեւան/Մեդիամաքս/. Apple-ը iPhone-ի նոր մոդելը կթողարկի սեպտեմբերի վերջին եւ արդեն դրա հիմնական բաղադրիչների արտադրությունն է պատվիրել, գրում է The Wall Street Journal-ը` վկայակոչելով քաջատեղյակ աղբյուրները:
Տվյալ աղբյուրների խոսքերով, նոր iPhone-ը բավականաչափ նման կլինի iPhone 4-ին, սակայն ավելի թեթեւ եւ բարակ կլինի: Բացի այդ, նոր մոդելը 8 մեգապիքսել հզորությամբ կատարելագործված տեսախցիկ կունենա:
Վերլուծաբանները նշում են, որ iPhone-ի նոր մոդելի թողարկման մասին հայտարարության շուրջ հետաքրքրությունն աճեց այն բանից հետո, երբ ընկերությունն որոշեց չներկայացնել այն հունիսին կայանալիք WWDC ծրագրավորողների իր ամենամյա կոնֆերանսին, ինչպես նախկինում:
Ինչպես միշտ, Apple-ի ներկայացուցիչները չեն մեկնաբանում նոր մոդելի գործարկման մասին ասեկոսեները:
2007 թվականին առաջին iPhone-ի թողարկումից հետո Apple-ն ավելի քան 108 մլն սմարթֆոն է վաճառել:
iPhone-ի վաճառքները ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում կազմել են ընկերության ամբողջ եկամուտի մոտ կեսը, նշում է Cnews-ը:

16:10 | 07.07.11 | Новости | 2165
Ереван/Медиамакс/. Apple запустит новую модель iPhone к концу сентября и уже заказала производство ее ключевых компонентов, пишет The Wall Street Journal со ссылкой на осведомленные источники.
По словам этих источников, новый iPhone будет во многом повторять iPhone 4, однако станет легче и тоньше. Кроме того, в новую модель будет встроены улучшенная камера на 8 мегапикселей.
Аналитики отмечают, что ожидание анонса новой модели iPhone продолжало расти после того, как компания решила не представлять эту модель на своей ежегодной конференции для разработчиков WWDC в начале июня, как делала это раньше.
Представители Apple, как обычно, не комментируют слухи о скором запуске новой модели.
С момента запуска первого iPhone в 2007 году Apple продала уже более 108 млн смартфонов.
Продажи iPhone составили около половины всех доходов компании в первом квартале текущего года, отмечает Cnews.