09:35 | 07.07.11 | Նորություններ | 2861
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հուլիսի 12-ից Microsoft ընկերությունը դադարեցնում է կիրառել Office XP գրասենյակային փաթեթը եւ Vista օպերացիոն համակարգի համար նախատեսված Service Pack 1 (SP1) թարմացումների փաթեթը:
Հուլիսի 12-ին ընկերությունը այդ ապրանքների համար կթողարկի վերջին թարմացումները: Դրանից հետո Office XP-ի եւ Vista SP1-ի համար նոր «ուղղումներ» այլեւս չեն թողարկվելու: Microsoft-ը նշում է, որ կարելի է շարունակել այս ծրագրերի օգտագործումը, սակայն թարմացումների բացակայության պատճառով անվտանգությունը չի կարող երաշխավորված լինել:
Vista SP1-ի օգտվողներին խորհուրդ է տրվում տեղադրել SP2 թարմացումների փաթեթը, որի կկիրառվի մինչեւ 2012-ի ապրիլ:

09:35 | 07.07.11 | Новости | 2176
Ереван/Медиамакс/. Компания Microsoft с 12 июля прекращает поддержку офисного пакета Office XP и пакета обновлений Service Pack 1 (SP1) для операционной системы Vista, сообщает Computerworld.
12 июля компания выпустит для этих продуктов последние обновления. После этой даты новые «заплатки» для Office XP и Vista SP1 выходить больше не будут. Microsoft отмечает, что продолжать использовать эти программы можно, но из-за отсутствия обновлений безопасность гарантироваться не может.
Пользователям Vista SP1 рекомендуется установить пакет обновлений SP2, поддержка которого будет осуществляться до апреля 2012 года.
Пакет офисных программ Office XP Microsoft выпустила в мае 2001 года. ОС Vista для корпоративных пользователей вышла в 2006-м, а для «домашних» пользователей - в 2007 году.