11:27 | 14.04.11 | Նորություններ | 6074
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Մեգա Պանտեր” ՍՊԸ-ն, որը հանդես է գալիս MegaPay ապրանքանիշով, հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ հետ համագործակցության մեկնարկի մասին:
Համագործակցության արդյունքում ՀՀ ԱԳՆ վարչական շենքի քաղաքացիների ընդունելության սրահում տեղադրվել է MegaPay վճարային համակարգի տերմինալ, որի միջոցով հյուպատոսական ծառայություններ ստացող քաղաքացիները կարող են տեղում կատարել պետական տուրքի վճարումները: Սա առավել հեշտացրել է քաղաքացիների սպասարկման ընթացակարգը:
“MegaPay ընկերությունը, որ հիմնադրման առաջին իսկ օրվանից բոլոր տեսակի ծառայությունների վճարումն իրականացրել է 0% պահումով, առաջին անգամ սկսկել է համագործակցել նաեւ պետական մարմնի՝ ՀՀ ԱԳՆ հետ: Մեր կողմից կատարվել են սկզբունքային լուրջ փոփոխություններ համակարգի աշխատանքում, ներդրվել են նոր գաղափարներ եւ ծրագրային լուծումներ: Ծրագրի մատչելիության եւ պարզության շնորհիվ քաղաքացիներն առանց որեւէ դժվարությունների կարող են տեղում վճարել անհրաժեշտ պետական տուրքը”, - նշեց ընկերության առեւտրային տնօրեն Գեորգի Խուրշուդյանը:
Վճարումները կատարվում են պարզեցված եղանակով. անհրաժեշտ է  գլխավոր մենյուի մեջ ընտրել “Պետական տուրք” բաժինը, լրացնել համապատասխան դաշտերը, մուտքագրել պահանջվող գումարը եւ կատարել վճարում: Վճարումը կատարելուց հետո վճարողին կտրամադրվի աննդորագիր: Քանի որ սարքը մանրը չի վերադարձնում՝ պահանջվածից ավել վճարված գումարը կարելի է  փոխանցել վճարողի կողմից ընտրված բջջային հեռախոսահամարին:

11:27 | 14.04.11 | Новости | 4527
Ереван/Медиамакс/. Компания «Мега Пантера», ведущая деятельность под торговой маркой MegaPay, объявила о начале сотрудничества с МИД Армении.
Как сообщили Медиамакс в «Мега Пантера», в зале приема граждан административного здания МИД установлен платежный терминал системы MegaPay, посредством которого граждане могут на месте осуществлять платежи государственной пошлины за консульские услуги.
«МИД стало  первым государственным органом, с которым наша компания наладило сотрудничество. С нашей стороны осуществлены серьезные изменения в работе системы, задействованы новые идеи и программные решения, за счет которых обеспечена простота и удобство при осуществлении платежей пошлин», - сказал коммерческий директор компании Георгий Хуршудян.
Для осуществления платежей введен упрощенный механизм, в частности, необходимо выбрать в меню отдел «Государственная пошлина», заполнить соответствующие поля, внести необходимую сумму и осуществить платеж. После оплаты плательщику выдается чек. Поскольку терминал не возвращает мелочь, сдачу можно перечислить на счет номера сотового телефона, указанного плательщиком.