12:42 | 29.03.11 | Նորություններ | 5376
Երեւան, Մեդիամաքս: Business Software Alliance (BSA) միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչ Նարինե Մկրտչյանն այսօր ասել  է, որ Հայաստանում շարունակում են խախտել Microsoft ընկերության ծրագրերի հեղինակային իրավունքները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Նարինե Մկրտչյանն ասել է, որ ընկերության հեղինակային իրավունքները հիմնականում խախտվում են նյութական կրիչներ, համակարգիչներ վաճառող խանութների, որոշ վարկային կազմակերպությունների եւ ապահովագրական ընկերությունների կողմից, որոնք օգտագործում են Microsoft-ի չլիցենզավորված ծրագրեր:
BSA ներկայացուցչի խոսքերով, լիցենզավորված ծրագրերի օգտագործման դեպքում ավելանում է նաեւ հակերային հարձակումներից էլեկտրոնային կայքերի պաշտպանվածության մակարդակը:
BSA-ն ծրագրային ապահովման արտադրողների ասոցիացիա է, որի գործունեությունն ուղղված է թվային աշխարհի ապահովությանն ու օրինականությանը: Հայաստանում կազմակերպությունը հանդես է գալիս Microsoft ընկերության հեղինակային իրավունքների պաշտպանությամբ:

Нарине Мкртчян (Photolure)
Ереван/Медиамакс/. Представитель международной организации Business Software Alliance (BSA) Нарине Мкртчян заявила сегодня, что в Армении продолжают нарушать авторские права на программное обеспечние компании Microsoft.
Как сообщает Медиамакс, Нарине Мкртчян заявила, что в основном авторские права компании нарушаются со стороны магазинов, которые занимаются продажей дисков, компьютеров, а также со стороны некоторых кредитных организаций и страховых компаний, которые используют нелицензионные программы Microsoft.
По словам представителя BSA, в случае использования лицензированных программ увеличивается также уровень защиты электронных сайтов от хакерских нападений.
BSA –ассоциация производителей программного обеспечения. В Армении организация выступает в качестве защитника авторских прав компании Microsoft.