17:42 | 25.03.11 | Նորություններ | 6854
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը հայտարարել է իրավաբանական անձանց պետական գրանցման ծառայությունների էքսպրես-վճարման նոր ծառայության գործարկման մասին:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են «Թել-Սել» ընկերությունում, Telcell-ի տերմինալների միջոցով իրավաբանական անձանց պետական գրանցման ավելի քան 25 պետական տուրքերի վճարման գործընթացը զբաղեցնում է շուրջ 1 րոպե: Վճարման գործարքի ավարտից հետո վճարողի հեռախոսահամարին ուղարկվում է SMS-ծանուցում վճարման մանրամասների մասին:
Ծառայությունը կարելի է վճարել 24/7 ռեժիմով Telcell համակարգի վճարումների ընդունման ավելի քան 300 կետերի միջոցով, վճարման գործընթացը նույնքան պարզ է, որքան բջջային կապի ծառայությունների վճարումը:
«Հաջողությունների հասնելով նմանատիպ վճարային ծառայությունների իրականացման ոլորտում` այսօր Telcell-ը սպառողներին առաջարկում է Հայաստանի համար աննախադեպ նոր մոտեցում պետական տուրքերի եւ վճարումների ասպարեզում: Միաժամանակ, մենք առանձնացնում ենք երկու բացարձակ տարբեր ասպեկտներ` վճարողի կողմից ծառայության վճարման արագությունը եւ նախագծի իրականացման արագությունը»,- նշել է «Թել-Սել» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանը:
Նախկինում Telcell համակարգը գործարկել էր մի շարք ծառայություններ, որոնք թույլ են տալիս վճարային համակարգի միջոցով էքսպրես-ռեժիմով վճարել Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքները, կոմունալ ծառայությունների ամբողջ փաթեթը եւ ԱՊՊԱ վկայագրի արժեքը:

Ереван/Медиамакс/. Платежная система Telcell объявила о запуске новой услуги – экспресс-оплате услуг государственного регистра юридических лиц.
Как сообщили Медиамакс в компании «ТелСелл», отныне процесс оплаты через терминалы Telcell более 25 государственных пошлин за государственную регистрацию юридических лиц займет не более 1 минуты. После совершения операции платежа на мобильный телефон плательщика приходит SMS-уведомление с реквизитами платежа.
Оплатить услугу можно в режиме 24/7 посредством более 300 точек приема платежей системы Telcell, процесс оплаты так же прост, как и оплата услуг сотовой связи.
«Добившись успехов в реализации аналогичных платежных сервисов, сегодня Telcell  предоставляет пользователям новый подход при оплате государственных пошлин и платежей, аналогов которому нет в Армении. При этом мы выделяем два совершенно различных аспекта - скорость оплаты услуги плательщиком и скорость реализации проекта», - отметил исполнительный директор ЗАО «ТелСелл» Арам Азатян.
Ранее платежная система Telcell запустила ряд сервисов, позволяющих в экспресс-режиме оплачивать штрафы Дорожной полиции, пакет коммунальных услуг одним платежом и продажа полиса ОСАГО через платежный терминал.