11:11 | 03.03.11 | Նորություններ | 4252
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարել է HSPA+ տեխնոլոգիայի շնորհիվ մատուցվող ծառայությունների տեսականու ընդլայնման մասին` առաջարկելով Երեւանի տարածքում մինչեւ 21.6 Մբիթ/վրկ ներբեռման արագություն ապահովող սարքեր:
Ներբեռնման` համապատասխանաբար 14.4 Մբիթ/վրկ եւ 21.6 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող «ՄՏՍ կոնեկտ դայմոնդ» եւ «ՄՏՍ կոնեկտ E1820» անլար մոդեմները հասանելի են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը աշխատանքներ է իրականացնում նաեւ մարզերում HSPA+ ցանցը հասանելի դարձնելու ուղղությամբ:
Երեւանում մինչեւ 21.6 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող` HSPA+ (Evolved HSPA) ցանցը ծավալվում է վերբեռնման մինչեւ 50 Մբիթ/վրկ եւ ներբեռնման մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող 4-րդ սերնդի/LTE ցանցի ընդլայնմանը զուգընթաց:
«HSPA+ եւ LTE ցանցերի ստեղծման հարցում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի վճռականությունը պայմանավորված է սպառողին բջջային լայնաշերտ ծառայությունների առավելություններից օգտվելու հնարավորություն ընձեռելու ցանկությամբ: HSPA+ ցանցին զուգահեռ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ընդլայնում է նաեւ 4G ցանցը»,-հայտարարեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:11 | 03.03.11 | News | 3960
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS announced the continued expansion of HSPA+ services offering pick download speeds up to 21.6 Mbps, in Yerevan.
Complementing the network deployment is availability of wireless modems in VivaCell-MTS service centers - MTS Connect Diamond modem enabling up to 14.4 Mbp/s in the downlink and MTS Connect E 1820 modem enabling up to 21.6 Mbp/s in the downlink.
VivaCell-MTS is on track to deliver HSPA+ network in the regions of Armenia as well.
The deployment of HSPA+ (or Evolved HSPA) network providing up to 21.6 Mbp/s download peak data rate in Yerevan is being done in parallel with testing and further roll-out of 4G/LTE network providing up to 50 Mbp/s in the uplink and up to 150 Mbp/s in the downlink.
“VivaCell-MTS’ commitment to deploying HSPA+ and LTE networks is to give opportunity to its customers enjoy a better mobile broadband experience. In parallel to HSPA+ deployment, VivaCell-MTS is expanding its 4G footprint as well”, said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.