11:11 | 03.03.11 | Նորություններ | 4252
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հայտարարել է HSPA+ տեխնոլոգիայի շնորհիվ մատուցվող ծառայությունների տեսականու ընդլայնման մասին` առաջարկելով Երեւանի տարածքում մինչեւ 21.6 Մբիթ/վրկ ներբեռման արագություն ապահովող սարքեր:
Ներբեռնման` համապատասխանաբար 14.4 Մբիթ/վրկ եւ 21.6 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող «ՄՏՍ կոնեկտ դայմոնդ» եւ «ՄՏՍ կոնեկտ E1820» անլար մոդեմները հասանելի են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը աշխատանքներ է իրականացնում նաեւ մարզերում HSPA+ ցանցը հասանելի դարձնելու ուղղությամբ:
Երեւանում մինչեւ 21.6 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող` HSPA+ (Evolved HSPA) ցանցը ծավալվում է վերբեռնման մինչեւ 50 Մբիթ/վրկ եւ ներբեռնման մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագություն ապահովող 4-րդ սերնդի/LTE ցանցի ընդլայնմանը զուգընթաց:
«HSPA+ եւ LTE ցանցերի ստեղծման հարցում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի վճռականությունը պայմանավորված է սպառողին բջջային լայնաշերտ ծառայությունների առավելություններից օգտվելու հնարավորություն ընձեռելու ցանկությամբ: HSPA+ ցանցին զուգահեռ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ընդլայնում է նաեւ 4G ցանցը»,-հայտարարեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:11 | 03.03.11 | Новости | 4016
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» объявила о расширении ассортимента услуг, предоставляемых при помощи технологии HSPA+, предлагая устройства со скоростью скачивания до 21,6 Мбит/с на территории Еревана.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, беспроводные модемы «МТС коннект даймонд» и «МТС коннект E1820» со скоростью скачивания до 14,4 Мбит/с и 21,6 Мбит/с соответственно можно приобрести в офисах обслуживания компании.
«ВиваСелл-МТС» ведет работы для обеспечения доступности сети HSPA+ также в регионах Армении.
Технология HSPA+ (Evolved HSPA), обеспечивающая в скорость в Ереване до 21,6 Мбит/с, развивается параллельно с технологией связи четвертого поколения (LTE), которая обеспечивает скорость загрузки до 50 Мбит/с и скачивания до 150 Мбит/с.
«Решимость «ВиваСелл-МТС» в вопросе создания сетей HSPA+ и LTE обусловлена желанием предоставить потребителю возможность пользоваться всеми преимуществами широкополосного доступа. Параллельно с технологией HSPA+ компания расширяет также сеть 4G», - сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.