15:09 | 17.02.11 | Նորություններ | 4354
Կառավարությունը հաստատել է նորարարական տնտեսության ձեւավորման մեկնարկային ռազմավարության հայեցակարգը
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է նորարարական տնտեսության ձեւավորման մեկնարկային ռազմավարության հայեցակարգը:
Ինչպես այսօր կառավարության նիստում հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, «այդ հայեցակարգն առաջին քայլն է գիտատար տնտեսության կառուցման ճանապարհին եւ այն հիմք կդառնա կառավարության հետագա գործողությունների համար»:
Հայեցակարգը արձանագրում է նորարարական տնտեսության ձեւավորման մեկնարկային ռազմավարության կոնկրետ ծրագրերը, ժամկետներն ու գործիքները:

15:09 | 17.02.11 | News | 4348
Armenian government approved the concept of the initial strategy for formation of an innovative economy
Yerevan/Mediamax/. Armenian government approved a concept today for the initial strategy for forming an innovative economy.
Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan stated at the session today that “this concept is the first step along the path of building science intensive economy, and it will become a basis for further actions of the government”.
The concept fixes certain programs and dates, as well as the tools for the initial strategy on forming an innovative economy.