15:09 | 17.02.11 | Նորություններ | 4354
Կառավարությունը հաստատել է նորարարական տնտեսության ձեւավորման մեկնարկային ռազմավարության հայեցակարգը
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է նորարարական տնտեսության ձեւավորման մեկնարկային ռազմավարության հայեցակարգը:
Ինչպես այսօր կառավարության նիստում հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, «այդ հայեցակարգն առաջին քայլն է գիտատար տնտեսության կառուցման ճանապարհին եւ այն հիմք կդառնա կառավարության հետագա գործողությունների համար»:
Հայեցակարգը արձանագրում է նորարարական տնտեսության ձեւավորման մեկնարկային ռազմավարության կոնկրետ ծրագրերը, ժամկետներն ու գործիքները:

15:09 | 17.02.11 | Новости | 4097
Правительство Армении утвердило концепцию стартовой стратегии по формированию инновационной экономики
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении утвердило сегодня концепцию стартовой стратегии по формированию инновационной экономики.
Как сообщил сегодня на заседании министр экономики Армении Тигран Давтян, «данная концепция - первый шаг на пути построения наукоемкой экономики, и она станет основой для дальнейших действий правительства».
Концепция фиксирует конкретные программы и сроки, а также инструментарий стартовой стратегии по формированию инновационной экономики.