15:51 | 02.11.10 | Նորություններ | 5105
Երեւան/Մեդիամաքս/. SP Marketing Solutions ընկերությունը, Orange Armenia բջջային օպերատորը եւ Circle.am հայաստանյան վեբ-ռեսուրսների վարկանիշային համակարգը այսօր հայտարարել են ՀՀ ինտերնետային կայքէջերի Armnet Awards մրցույթի մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, SP Marketing Solutions-ի տնօրեն Հայկուհի Տաքսիլդարյանն այսօր ասել է, որ Armnet Awards-ը կոչված է գնահատել հայաստանյան ինտերնետի առաջընթացն ու նպաստել դրա հետագա զարգացմանը, ինչպես նաեւ պարգեւատրել ՀՀ լավագույն կայքերին:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ ընկերությունը հիմնադրման օրվանից նպատակ է ունեցել բարձրացնել ինտերնետի մատչելիությունը Հայաստանում եւ, հետեւաբար, պատասխանատվություն է զգում հայաստանյան վեբ-ռեսուրսների զարգացման համար:
Մրցույթի հաղթողները կորոշվեն 2 փուլերի արդյունքում. ինտերնետ-քվեարկություն www.armnetawards.am կայքում (նոյեմբերի 10-ից 30-ը) եւ լավագույն ռեսուրսների ընտրություն միջազգային ժյուրիի կողմից, որի կազմում կընդգրկվեն այնպիսի ընկերությունների ներկայացուցիչներ, ինչպիսիք են Microsoft-ը, RuTube-ը, Vkontakte.ru-ն եւ Opera Software-ը:
Մրցույթը կընթանա 8 անվանակարգերով.
- դիզայն եւ հարմարավետություն;
- նորարարություններ;
- տեխնիկական կատարում;
- բովանդակություն;
- տարվա առաջընթաց;
- գլխավոր մրցանակ (այն կայքը, որը կստանա ամենաշատ ձայները բոլոր անվանակարգերում);
- ժողովրդական ընտրություն (այն կայքը, որը կստանա ամենաշատ ձայները ինտերնետային քվեարկության արդյունքներով);
- Orange-ի հատուկ մրցանակը լավագույն WAP-ռեսուրսին:
Մրցույթի մասնակցության նախապայմանն է կայքի ուղղվածությունը ՀՀ բնակչությանն ու սփյուռքին, հայաստանյան ընկերության կողմից դրա մշակված լինելը: Բացի դրանից, կայքը պետք է ստեղծված կամ լուրջ փոփոխությունների ենթարկված լինի վերջին 2 տարիների ընթացքում: Մրցույթին մասնակցելու համար վեբ-ռեսուրսների սեփականատերերը պետք է գրանցվեն  www.armnetawards.am կայքում:
Մրցանակաբաշխությանը կնախորդի «Աութսորսինգից մինչեւ նորարարություններ» միջազգային համաժողովը, որը կանցկացվի Երեւանում դեկտեմբերի 3-4-ը: Համաժողովի ընթացքում կներկայացվեն ինտերնետային տեխնոլոգիաների նորագույն միտումները եւ բիզնեսում դրանց կիրառման հեռանկարները:

15:51 | 02.11.10 | News | 5124
Mediamax reports that SP Marketing Solutions Director Haykuhi Taksildaryan stated today that “Armnet Awards” is meant to assess the progress and capacity for further development of the Armenian internet segment, as well as award the best Armenian websites.
Orange Armenia CEO Bruno Duthoit stated that since the day of its establishment the company has been aiming at increasing internet availability in Armenia and, consequently, feels responsible for development of Armenian web resources.
Winners of the competition will be defined following the results of two stages: internet voting at www.armnetawards.am website (from November 10 to 30) and selection of best resources by the international jury, which will include representatives of companies, such as Microsoft, RuTube, Vkontakte.ru and Opera Software.
The competition will take place under 8 categories.
- Design and convenience;
- Innovations;
- Technical implementation;
- Content;
- Progress of the year;
- First prize (website, which receives the largest number of votes in all categories);
- National choice (website, which receives the largest number of votes following the results of internet voting);
- Special Orange prize for the best WAP resource.
A precondition for participation in the competition is the website’s orientation at the Armenian population and the Diaspora, its elaboration by an Armenian company. Besides, the website should be created, or should have undergone serious modifications over the past two years. In order to participate in the competition, owners of web-resources should get registered at www.armnetawards.am website.
The awarding ceremony will be preceded by an international conference “From outsourcing to innovation”, which will take place in Yerevan on December 3-4. At the conference they will mainly present the newest tendencies of internet technologies and prospects of their application in business.