15:51 | 02.11.10 | Նորություններ | 5105
Երեւան/Մեդիամաքս/. SP Marketing Solutions ընկերությունը, Orange Armenia բջջային օպերատորը եւ Circle.am հայաստանյան վեբ-ռեսուրսների վարկանիշային համակարգը այսօր հայտարարել են ՀՀ ինտերնետային կայքէջերի Armnet Awards մրցույթի մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, SP Marketing Solutions-ի տնօրեն Հայկուհի Տաքսիլդարյանն այսօր ասել է, որ Armnet Awards-ը կոչված է գնահատել հայաստանյան ինտերնետի առաջընթացն ու նպաստել դրա հետագա զարգացմանը, ինչպես նաեւ պարգեւատրել ՀՀ լավագույն կայքերին:
Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ասել է, որ ընկերությունը հիմնադրման օրվանից նպատակ է ունեցել բարձրացնել ինտերնետի մատչելիությունը Հայաստանում եւ, հետեւաբար, պատասխանատվություն է զգում հայաստանյան վեբ-ռեսուրսների զարգացման համար:
Մրցույթի հաղթողները կորոշվեն 2 փուլերի արդյունքում. ինտերնետ-քվեարկություն www.armnetawards.am կայքում (նոյեմբերի 10-ից 30-ը) եւ լավագույն ռեսուրսների ընտրություն միջազգային ժյուրիի կողմից, որի կազմում կընդգրկվեն այնպիսի ընկերությունների ներկայացուցիչներ, ինչպիսիք են Microsoft-ը, RuTube-ը, Vkontakte.ru-ն եւ Opera Software-ը:
Մրցույթը կընթանա 8 անվանակարգերով.
- դիզայն եւ հարմարավետություն;
- նորարարություններ;
- տեխնիկական կատարում;
- բովանդակություն;
- տարվա առաջընթաց;
- գլխավոր մրցանակ (այն կայքը, որը կստանա ամենաշատ ձայները բոլոր անվանակարգերում);
- ժողովրդական ընտրություն (այն կայքը, որը կստանա ամենաշատ ձայները ինտերնետային քվեարկության արդյունքներով);
- Orange-ի հատուկ մրցանակը լավագույն WAP-ռեսուրսին:
Մրցույթի մասնակցության նախապայմանն է կայքի ուղղվածությունը ՀՀ բնակչությանն ու սփյուռքին, հայաստանյան ընկերության կողմից դրա մշակված լինելը: Բացի դրանից, կայքը պետք է ստեղծված կամ լուրջ փոփոխությունների ենթարկված լինի վերջին 2 տարիների ընթացքում: Մրցույթին մասնակցելու համար վեբ-ռեսուրսների սեփականատերերը պետք է գրանցվեն  www.armnetawards.am կայքում:
Մրցանակաբաշխությանը կնախորդի «Աութսորսինգից մինչեւ նորարարություններ» միջազգային համաժողովը, որը կանցկացվի Երեւանում դեկտեմբերի 3-4-ը: Համաժողովի ընթացքում կներկայացվեն ինտերնետային տեխնոլոգիաների նորագույն միտումները եւ բիզնեսում դրանց կիրառման հեռանկարները:

15:51 | 02.11.10 | Новости | 5102
Ереван/Медиамакс/. Компания SP Marketing Solutions, мобильный оператор Orange Armenia и рейтинговая система армянских веб-ресурсов Circle.am объявили сегодня о начале конкурса армянских вебсайтов Armnet Awards.
Как сообщает Медиамакс, директор SP Marketing Solutions Айкуи Таксилдарян сказала сегодня, что Armnet Awards призван оценить прогресс и способствовать дальнейшему развитию армянского сегмента интернета, а также наградить лучшие армянские сайты.
Глава Orange Armenia Бруно Дютуа сказал, что компания со дня своего создания была нацелена на повышение доступности интернета в Армении и, следовательно, чувствует ответственность за развитие армянских веб-ресурсов.
Победители конкурса будут определены по итогам двух этапов: интернет голосования на сайте www.armnetawards.am (с 10-го по 30-е ноября) и отбора лучших ресурсов со стороны международного жюри, в состав которого войдут представители таких компаний, как Microsoft, RuTube, Vkontakte.ru и Opera Software.
Конкурс пройдет по 8 номинациям:
- дизайн и удобство;
- инновации;
- техническое исполнение;
- содержание;
- прогресс года;
- главный приз (сайт, получивший наибольшее количество голосов во всех номинациях);
- народный выбор (сайт получивший наибольшее количество голосов по результатам интернет голосования);
- специальный приз Orange лучшему WAP-ресурсу.
Предусловием для участия в конкурсе является направленность сайта на население Армении и диаспору, его разработка армянской компанией. Кроме того, сайт должен быть создан, либо подвергнут серьезным модификациям в течение последних двух лет. Для участия в конкурсе владельцы веб-ресурсов должны зарегистрироваться на сайте www.armnetawards.am.
Церемонии награждения будет предшествовать международная конференция «От аутсорсинга до инноваций», которая пройдет в Ереване 3-4 декабря. На конференции будут, в частности, представлены новейшие тенденции интернет-технологий и перспективы их применения в бизнесе.