12:40 | 02.09.10 | Նորություններ | 7012
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն եւ «Շեն» բարեգործական կազմակերպությունը սեպտեմբերի 1-ին համակարգչային սրահ են բացել Արմավիրի մարզի Շենիկ գյուղում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, սրահը համալրված է գերարագ ինտերնետին միացված համակարգիչներով, տպիչով, սկաներով եւ Flybox երթուղղիչով:
Կենտրոնի համալրմանը Orange Armenia-ն հատկացրել է 2 մլն 348 հազար դրամ:
«Մեր առաջնահերթություններից մեկը ինտերնետը եւ կապի ժամանակակից միջոցները բոլորին հասանելի դարձնելն է: Այդ նպատակով է Orange-ը կառուցել Հայաստանի ամենաընդարձակ, գերժամանակակից 3G+ ցանցը` իր ծառայությունները հասանելի դարձնելով Հայաստանի բնակչության արդեն մոտ 90%-ին»,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ Orange Armenia-ն Շենիկ գյուղի բոլոր առաջին դասարանցիներին նվիրել է դպրոցական պայուսակներ, իսկ դպրոցի գրադարանը համալրել վերջին մեկ ամսվա ընթացքում Orange-ի աշխատակիցների կողմից հավաքված մասնագիտական եւ գեղարվեստական գրականությամբ:

12:40 | 02.09.10 | News | 7008
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia and “Shen” charitable organization opened a computer center in Shenik village of Armavir marz of Armenia on September 1.
Mediamax was informed in the press service of Orange Armenia that the center is equipped with computers, connected to high quality internet, printer, scanner and Flybox router.
Orange Armenia allocated 2mln 384 thousand AMD in order to equip the center.
Bruno Duthoit, Orange CEO said: “As a telecommunication brand our priority is to make available internet and modern means of communications to everyone. That’s with this objective and responsibility that  Orange has built the largest 3G+ coverage of Armenia, making available its services to already almost 90% of the population.”
In connection with the start of the academic year, Orange Armenia also presented all pupils of the first form with nice backpacks, and the school library was replenished with wide variety of professional literature and fiction, collected by the operator’s employees.