12:40 | 02.09.10 | Նորություններ | 7012
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia-ն եւ «Շեն» բարեգործական կազմակերպությունը սեպտեմբերի 1-ին համակարգչային սրահ են բացել Արմավիրի մարզի Շենիկ գյուղում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, սրահը համալրված է գերարագ ինտերնետին միացված համակարգիչներով, տպիչով, սկաներով եւ Flybox երթուղղիչով:
Կենտրոնի համալրմանը Orange Armenia-ն հատկացրել է 2 մլն 348 հազար դրամ:
«Մեր առաջնահերթություններից մեկը ինտերնետը եւ կապի ժամանակակից միջոցները բոլորին հասանելի դարձնելն է: Այդ նպատակով է Orange-ը կառուցել Հայաստանի ամենաընդարձակ, գերժամանակակից 3G+ ցանցը` իր ծառայությունները հասանելի դարձնելով Հայաստանի բնակչության արդեն մոտ 90%-ին»,- ասել է Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ Orange Armenia-ն Շենիկ գյուղի բոլոր առաջին դասարանցիներին նվիրել է դպրոցական պայուսակներ, իսկ դպրոցի գրադարանը համալրել վերջին մեկ ամսվա ընթացքում Orange-ի աշխատակիցների կողմից հավաքված մասնագիտական եւ գեղարվեստական գրականությամբ:

12:40 | 02.09.10 | Новости | 3737
Ереван/Медиамакс/. Orange Armenia и благотворительная организация «Шен» открыли 1 сентября компьютерный центр в селе Шеник Армавирского марза Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, центр оснащен компьютерами, подключенными к высокоскоростному интернету, принтером, сканером и маршрутизатором Flybox.
Для оснащения центра Orange Armenia выделил 2 млн. 348 тыс. драмов.
«Один из наших приоритетов – сделать доступным для всех интернет и современные средства коммуникаций. Именно с этой целью Orange построил самую обширную сверхсовременную 3G+ сеть в Армении, сделав свои услуги доступными для почти 90% населения страны»,- сказал генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.
В связи в началом учебного года Orange Armenia также подарил всем первоклассникам села Шеник портфели и пополнил школьную библиотеку села профессиональной и художественной литературой, собранной сотрудниками мобильного оператора.