16:33 | 18.06.10 | Նորություններ | 3814
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսուհետ Orange-ի շարժական ինտերնետի բաժանորդները հնարավորություն կունենան ֆայլերը բեռնել գերբարձր արագությամբ` Orange-ի կողմից 3G+ ցանցի վերջին բարելավումների եւ նոր HSUPA տեխնոլոգիաների ներդրման շնորհիվ:
Orange-ի բաժանորդները նոր «Արագ բեռնում» ծառայության շնորհիվ հնարավորություն են ստացել բեռնումներ կատարել (upload) մինչև 2Մբ/վրկ արագությամբ, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Orange-ն առաջին բջջային օպերատորն է, որ HSUPA տեխնոլոգիաներ է ներդնում Հայաստանում եւ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում:
«Մեր ցանցի հզորացման ծավալուն աշխատանքներն արդեն ավարտվել են, որի արդյունքում արձանագրվում է ինտերնետի օգտագործման եւ որակի շեշտակի աճ: Սակայն մենք շարունակում ենք ընդլայնել ծածկույթն ու թողունակությունը, միաժամանակ` համալրում ցանցը նոր տեխնոլոգիաներով: Orange-ի կողմից HSUPA-ի ներդրումով Հայաստանը եւս մեկ կարևոր քայլ է անում դեպի նորարարությունը` հաստատելով իրեն որպես տարածաշրջանային առաջատար: Մենք հպարտ ենք լինել առաջին օպերատորը, ով նման հնարավորություն է ընձեռում շարժական գերարագ ինտերնետից օգտվող հաճախորդներին», - ասաց «Օրանժ Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Արագ բեռնում» ծառայությունը կարելի է ակտիվացնել ամսվա ընթացքում ցանկացած ժամանակ, եւ ծառայությունը կգործի մինչև տվյալ ամսվա վերջին օրը: Ծառայության ամսական ակտիվացումն արժե 2,000 դրամ, իսկ առաջին ակտիվացումը անվճար է:

Yerevan/Mediamax/. “Orange Armenia” operator announced the launch of HSUPA technology and “High Upload” service, which will allow uploading files at the speed of 2Mb/sec.
“Orange is the first mobile operator implementing HSUPA technologies in Armenia and in the South Caucasus”, Mediamax was informed in the press service of the company.
General Director of “Orange Armenia” Bruno Duthoit noted that the main upgrading works of the network are finalized, as a result of which they observe a much higher usage and quality. He also added that the company continues extending the coverage and the capacities, improving the quality and enriching the network with new technologies.
“With implementation of HSUPA technologies, Armenia is making a step forward and confirms itself as a regional leader in innovation”, Bruno Duthoit stated.
The High Upload option can be activated anytime during the month, and will be active until the last day of the given month. Monthly activation of the High Upload option costs 2,000 AMD, but the first activation is free of charge.