11:46 | 09.12.09 | Նորություններ | 4464
Երեւան /Մեդիամաքս/. Արդյունավետ աշխատանքի համար անհրաժեշտ պայման է հարգանքի ու պատասխանատվության վրա հիմնված արժեքային համակարգով առաջնորդվելը, հասարակության բոլոր շերտերի նկատմամբ հոգածության դրսեւորումն ու զարգացման տեմպերին համընթաց գիտելիքների զինանոցի կատարելագործումը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին երեքշաբթի Արմավիր համալսարանի ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Նման մոտեցում որդեգրած կազմակերպությունը կարող է վստահ լինել, որ դրական ազդեցությունն իրենց վրա պարտադիր զգալու են նաեւ բաժանորդները»,- նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Երբ որեւէ ընկերություն բավարարվում է բիզնեսում բացառապես եկամուտ հետապնդելով, կարող է ակնկալել ընդամենը կարճաժամկետ հաջողություն: Առավել կարեւոր է, սակայն, երկարաժամկետ զարգացումը, որի ապահովման հարցում մեծ տեղ է զբաղեցնում, օրինակ, հաճախորդամետությունը: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համար առաջնահերթություն է սպասարկման կենտրոնից գոհ հեռացող բաժանորդը` անկախ նրանից, թե նա սպասարկման կենտրոն է այցելել շնորհակալություն հայտնելու, բողոքելու, թե առաջարկության նպատակով»,- վստահեցրել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ուսանողները պատկերացում կազմեցին արդյունավետ սպասարկման հիմնական նրբությունների եւ կորպորատիվ պատասխանատվության ընձեռած առավելությունների մասին եւ ստացան թեմային առնչվող շատ հարցերի պատասխաններ:

11:46 | 09.12.09 | Новости | 4479
Ереван /Медиамакс/. Для обеспечения эффективности работы необходимо руководствоваться принципами взаимного уважения и ответственности, проявления заботы по отношению ко всем слоям общества и постоянно расширять свои знания, идя в ногу с прогрессом.
Как сообщает Медиамакс, об этом на встрече со студентами университета Армавира заявил во вторник генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
«Компания, взявшая на вооружение подобный подход, может быть уверена, что абоненты обязательно почуствуют его положительное влияние»,- отметил Ральф Йирикян.
«Компания, преследующая одни лишь доходы в бизнесе, может достичь только краткосрочного успеха. Наиболее важно, однако, долгосрочное развитие, в обеспечении которого важное место занимает, например обращение особого внимания на потребности клиентов. Приоритетом для «ВиваСелл-МТС» является клиент, покидающий центр обслуживания с чувством удовлетворенности, независимо от того, пришел ли он, чтобы выразить благодарность, пожаловаться или с каким-либо предложением»,- заверил Ральф Йирикян.
Студенты составили представление об основных принципах эффективного обслуживания и возможностях, которые предоставляет подход корпоративной ответственности бизнесу, а также получили ответы на многие волнующие их вопросы.