11:46 | 09.12.09 | Նորություններ | 4464
Երեւան /Մեդիամաքս/. Արդյունավետ աշխատանքի համար անհրաժեշտ պայման է հարգանքի ու պատասխանատվության վրա հիմնված արժեքային համակարգով առաջնորդվելը, հասարակության բոլոր շերտերի նկատմամբ հոգածության դրսեւորումն ու զարգացման տեմպերին համընթաց գիտելիքների զինանոցի կատարելագործումը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին երեքշաբթի Արմավիր համալսարանի ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Նման մոտեցում որդեգրած կազմակերպությունը կարող է վստահ լինել, որ դրական ազդեցությունն իրենց վրա պարտադիր զգալու են նաեւ բաժանորդները»,- նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Երբ որեւէ ընկերություն բավարարվում է բիզնեսում բացառապես եկամուտ հետապնդելով, կարող է ակնկալել ընդամենը կարճաժամկետ հաջողություն: Առավել կարեւոր է, սակայն, երկարաժամկետ զարգացումը, որի ապահովման հարցում մեծ տեղ է զբաղեցնում, օրինակ, հաճախորդամետությունը: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի համար առաջնահերթություն է սպասարկման կենտրոնից գոհ հեռացող բաժանորդը` անկախ նրանից, թե նա սպասարկման կենտրոն է այցելել շնորհակալություն հայտնելու, բողոքելու, թե առաջարկության նպատակով»,- վստահեցրել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ուսանողները պատկերացում կազմեցին արդյունավետ սպասարկման հիմնական նրբությունների եւ կորպորատիվ պատասխանատվության ընձեռած առավելությունների մասին եւ ստացան թեմային առնչվող շատ հարցերի պատասխաններ:

11:46 | 09.12.09 | News | 4467
Yerevan /Mediamax/. Relations based on mutual respect and responsibility, expressed care for all layers of society and up-to-date knowledge to catch the pace of progress, are the necessary precondition for productivity of work
Mediamax reports that General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian said this at his meeting with Armavir University students on Tuesday.
“A company guided by this principle can be confident that subscriber will feel the positive effect of a civilized approach in the matter of management”, Ralph Yirikian stated.
“Any company pursuing revenue alone, can expect only short-term success. However, one of the most important things to guarantee the long-term development is the customer-oriented approach in delivering services. A customer leaving a service center with a feeling of satisfaction is a priority, independent of whether he or she had visited the service center to express gratitude, complaint, or make a suggestion,” assured Ralph Yirikian.
The students also got acquainted with the major principles of efficient service delivery, and the business advantages offered by the Corporate Responsibility strategy, and received answers to many questions.